ארה"ב: פרו-פלשתינים שתקפו יהודים הואשמו בפשע שנאה

לפי כתב אישום שהוגש נגד שני גברים שתקפו סועדים מחוץ למסעדה בלוס אנג'לס בחודש מאי, הם צעקו "מוות ליהודים" ו"לשחרר את פלשתין" לעבר יושבי המקום

ארה"ב: פרו-פלשתינים שתקפו יהודים הואשמו בפשע שנאה תקיפת היהודים

כתב אישום בגין פשע שנאה הוגש אתמול (שלישי) נגד שני גברים שתקפו במהלך מבצע "שומר החומות" בחודש מאי שני גברים יהודים מחוץ למסעדה בלוס אנג'לס. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

המואשמים נסעו בקרוואן של תומכים פרו-פלשתיניים שעצרו בסמוך למסעדת סושי במערב העיר. על פי עדויות שפורסמו אז בכלי התקשורת, השניים השליכו בקבוקים וצעקו "מוות ליהודים" ו"לשחרר את פלשתין" לעבר סועדים שישבו בחלק החיצוני של המסעדה. בשלב מסוים, הם יצאו מהרכב והחלו לשאול את הסועדים מי מהם יהודי – ואף תקפו שניים מהם שהתוודו שהם יהודים.

בנוסף לסעיף פשע השנאה שהוגש נגד קסאבייה פאבון בן ה-30 וסאמר ג'יילוסי בן ה-36, הם הואשמו גם כי בתקיפה שביצעו הם גרמו לנזק גדול לפצועים.

בשיחה שיונתן בר-אל, הקונסול לדיפלומטיה ציבורית בקונסוליה בלוס אנג'לס, אמר כי מדובר ב"אירוע חריג ומטריד למדי". לדבריו, "אין ספק כי יש קשר בין האירוע הזה למתרחש בישראל (מבצע 'שומר החומות'). לא פעם אנו חווים זליגה בין אירועים בישראל לכאן בדמות גילויי אנטישמיות. אמנם יצא לנו לצערנו לחוות גם אירועים קשים למדי, אבל האירוע הזה חריג בעוצמתו בתחושה האלימה המוקרנת ביחס לקהילה".

שלוחות חב"ד התכנסו בקאזאן שברוסיה
מרהיב: עשרות דולפינים מקפצים מעל המים • צפו
הקדים את בנט: הרמטכ"ל האיראני נחת במוסקבה
היעדר השקעה באנרגיה נקייה פוגע במאבק בשינויי האקלים והעוני
לבנון: קרבות ברחובות בין חיזבאללה לצבא
ארה"ב: מטוס התרסק בקליפורניה
אגם מוריין בפעולה; מהיפים שבקנדה
בשל מחסור בדלק: רשת החשמל בלבנון קרסה
הכנסת ספר תורה בברדיטשוב שבאוקראינה • גלריה
לאחר 117 שנה: הנחת אבן פינה לבית הכנסת העתיק ברוסיה • גלריה