ואם הכל היה סתם...

זוכרים איך רצנו לקנות מסכות משוכללות בעשרות שקלים עד שהבנו שמספיק מסכה כירורגית רגילה? איך שכולנו עטינו כפפות באדיקות עד שמשרד הבריאות אמר שבסוף לא? איך סבלנו בשקט ממסכות השקף, עד שד"ר הרט אמר שעדיף מסכה רגילה?

ואם הכל היה סתם... חרדי עם מסכה אילוסטרציה

ובואו נגיד שסתם עבדו עלינו, ובוא נגיד שסתם לבשנו מסכות, שטפנו ידיים וביטלנו אירועים. שפתאום ראש הממשלה או יו"ר ארגון הבריאות העולמי או כל מי שזה לא יהיה יכנס מסיבת עיתונאים וצוחק לכולנו בפרצוף ואומר "תראו איך עבדנו עליכם, איך שגענו את כולכם סתם...".


אה, איך נרגיש? כנראה שלא נעים, נרגיש כטיפשים הגדולים בתבל, שהולכו שולל ובענק, שכל חייהם שובשו לחינם- בגלל כלום.


האמת, אולי עכשיו אנחנו גם מרגשים ככה, לפחות קצת. זוכרים איך רצנו לקנות מסכות משוכללות בעשרות שקלים עד שהבנו שמספיק מסכה כירורגית רגילה? איך שכולנו עטינו כפפות באדיקות עד שמשרד הבריאות אמר שבסוף לא? איך סבלנו בשקט ממסכות השקף, עד שד"ר הרט אמר שעדיף מסכה רגילה?


אתם בטח גם זוכרים איך שטפו לנו את המוח שחייבים סגר כי אחרת...., איך ישבנו בודדים בליל הסדר, לא ביקרנו סבים וסבתות, דחינו אירועים והקדמנו חתונות, ביטלנו לימודים והקמנו מערכות טלפוניות ללמידה מרחוק, עבדנו מהבית והוצאנו לחל"ת, התפללנו ברחוב ולא שרפנו חמץ, ועוד ועוד ועוד.


ועכשיו? עכשיו מה? הרי יש עליה מטורפת בתחלואה, גם בחולים קשה, אבל במקום סגר פתאום מסבירים לנו שחייבים להמשיך, שצריך ללמוד לחיות עם הקורנה ואין ברירה- שהמבוגרים יישארו בבית (אפילו שמותר ללכת לבקר אותם).


ואנו, האזרחים התמימים שואלים: האם שקר הנחיל לנו משרד הבריאות? וגם כעת הכל כ"כ מוזר, מדוע לסגור ביה"ס עם חולה קורנה? כנראה כי זה ממש מסוכן, אז למה בכלל לפתוח את הלימודים?


האמת היא שאפשר ולהמשיך להציג את המציאות המבלבלת שאנו בעיצומה, אך נראה כי אין צורך, כי כולנו חיים בה.


אז מה כן? אני רוצה לומר לכם דבר מאוד פשוט: אסור לנו להתחרט על שום דבר!!! או פעלנו ע"פ צו התורה של 'וחי בהם' פעלנו ע"פ תורת ד' אשר ערך החיים בה הוא מהראשונים במעלה (ונדחה רק מפני ג' חמורות), וגם אם טעינו, עובדים עלינו ואנחנו סתם פתיים- את צו האלוקים אנו מקיימים!! לכן מחובותינו לשמור על כללי הבריאות ללא פשרות, גם אם בקרב המגזר החילוני ישנו זלזול מחפיר בחיי אדם. הלא אנו נבדלים מהם, אנו רחוקים משיגם ומשיחם, אנו מובדלים מהם ומדרך חייהם עד בלי די. ורק התוה"ק מורה לנו מה לעשות, ואיך להתנהל!


מה לנו לבורא בטרוניות על השלטון המפלה לרעה חרדיים באכיפת כללי הקורנה, הלא בכך ניצלים חיינו, ולבער ייחשב מי שמונע עצמו לעלות על קרש הצלה רק מפני שמשליכו תכנן להטביעו עימו. אין לנו לבוא בטרוניות על הסגר על הריכוזיים החרדיים, כי זה מזכיר גטו, אבל גם סגירת בתי הכנסיות מזכירה את האינקוויזיציה, אך מה לא עושים בשביל לשמור על החיים?!


כמו כן אין להביא ראיה לזלזול הכללים הרפואיים מאותם קהילות אשר אינם שמות ליבם לתחנוניהם של רבותינו גדולי ישראל ולהבדיל אלף אלפי הבדלות מומחי הרפואה, ואינם שומרים על הכללים, הטענה האווילית כאילו יש בקרב אותם קהילות פחות חולים אינה אמורה לגרום לאיזו שהוא ספק ספיקא הקטן ביותר ביחס לשמירת ההנחיות, וכפי שמקובלנו ממרנא המשגיח בעל ה'אור יחזקאל' זיע"א כי אין לבחון את מעשינו ע"פ התוצאה, אלא ע"פ צו התורה הקדושה בעת עשיית המעשה.


ותורתינו הקדושה מצווה לשמור על הנפש, וכעת כשישנו נגיף המשתולל ומסכן חיים עלינו להימנע מלהדביק ולהידבק בו.


כמו"כ ברור שבאם הנחיות משרד הבריאות אינם עולות בקנה אחד עם מה שנצרך על מנת לשמור על הבריאות, אין שום ועם לשמוע להם, ואומנם באם אין בהם נזק ממומלץ להישמע להם ע"מ שלא להיקנס וכדו', אך באם הם מזיקות לבריאות ברור שאין לפעול על פיהם- ובכל פעם יש לשקלל זנק מול תועלת.


כל טוב והרבה בריאות.


כותב המאמר אריה .ס

הרב ליאור גלזר: מה הולך להיות בישיבות בזמן אלול
לקח המגיפה – הצורך בחיזוק היסודות
מקבץ טורי דעה מאת גדי שולמן מירושלים
טור דעה: מה קורה כשמתחנפים לרשעים?
לא יזכר ולא יפקד: "בין הזמנים" במקורות של חז"ל
ההנהגה - הנהגת הדור והקהילה החרדית בארץ ישראל
גלרייה בלעדית • הכינרת ירדה במספר המטיילים • כהוראת גדולי הדור
תיעוד וגלריה: ליל ט"ו באב בכותל המערבי
בין הזמנים: אבא מול בחור ישיבה (דעה)
'תשעה באב – עבר' אך החורבן ממשיך לא רק מ'היהודים הבאים' גם מכמה 'יהודים הנמצאים'