בגלל שאמר "בוגד": דרישה לחקירה נגד גפני

התנועה לאיכות השלטון דורשת מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית כנגד חבר הכנסת גפני אשר כינה את ראש הממשלה בנט ״בוגד״

בגלל שאמר "בוגד": דרישה לחקירה נגד גפני ח''כ מאיר גפני

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (רביעי) ליועמ"ש אביחי מנדלבליט בדרישה לחקור את התבטאותו של ח"כ משה גפני, לפיה "בנט בוגד במדינת ישראל". הדברים נאמרו על ידי ח"כ גפני שלוש פעמים במהלך ראיון שפורסם אמש וזאת גם לאחר שהמראיין וידא שחבר הכנסת עומד מאחורי הדברים.

"חייב להיות קו גבול ברור בין העברת ביקורת לבין קריאה והסתה לאלימות", ציינה התנועה לאיכות השלטון בפנייתה. "האמירות האלו העשויות לעלות כדי הסתה של ממש".

התנועה הוסיפה עוד כי בין יתר הדברים, אמר ח"כ גפני כי רה"מ בנט הוא "איש מהזן הנחות ביותר". התנועה לאיכות השלטון הזכירה כי חוק העונשין קובע עונש מאסר של חמש שנים על הסתה לאלימות. "בהיותו של ח"כ גפני יושב ראש מפלגה מכהן, חומרת דבריו מקבלת משנה תוקף, כמו גם האפשרות שלו להשפיע ואף להסית לאלימות בדבריו את ציבור בוחריו. השדה הפוליטי סובל דברי ביקורת ואי הסכמה של אישי ציבור איש עם רעהו, אך חייב להיות קו גבול ברור בין העברת ביקורת לבין קריאה והסתה לאלימות".

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד ד"ר אליעד שרגא: "התרת דמו של ראש ממשלה כבר הובילה לרצח ראש ממשלה במדינת ישראל אך לצערי הלקח לא נלמד. ביקורת צריך שתהיה במשטר דמוקרטי אבל הסתה חמורה היא פלילית, היא רעילה והיא מתירה את דמם של מנהיגים במדינת ישראל. התנועה לאיכות השלטון תעשה את כל אשר ידה משגת על מנת למנוע את הרצח הבא של איש שלטון באשר הוא איש שלטון במדינת ישראל״.

יש לציין כי לא נפתחה חקירה נגד חברי הכנסת אשר הסיתו נגד הציבור החרדי כדגוגמת ליברמן אשר הציע לזרוק את החרדים על המריצות למזבלה רח''ל.

כמו כן, אף לא בוצע עד כה עונש לח''כ איימן עודה מהרשימה המשותפת בעקבות דחיפתו הבוטה והאלימה לבן גביר במהלך "ביקור חולים" אותו ביצע חבר הכנסת בן גביר בבית החולים בו שבת רעב מחבל היושב בכלא.

שר האוצר בעל ההתבטאויות הקשות נגד הציבור החרדיאיימן עודה דוחף את בן גביר
הקרב על הפיזור: כל התרחישים לקראת הישיבה הסוערת
"רצון העם זה ממשלה חלופית": מקלב בדיון על חוק פיזור הכנסת
"אתם צבועים": דברי מקלב בוועדת החוקה על חוק הנאשם
"לא נשב בקואליציה עם תומכי טרור": אמסלם וסמוטריץ' באמירה נחרצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד