נשיא התעשיינים מזהיר: "אזרחי ישראל יעמדו מול מדפים ריקים"

יו״ר שדולת דור ההמשך של התאחדות התעשיינים בכנסת: ״כמו שמעודדים את ההייטק, צריך לעודד את התעשייה ולדאוג לנו לבעלי מקצוע״

נשיא התעשיינים מזהיר: "אזרחי ישראל יעמדו מול מדפים ריקים" ד

פורום דור ההמשך של התאחדות התעשיינים קיים הבוקר (ג׳) מפגש מיוחד בכנסת, בחסות ראשי שדולת דור ההמשך בכנסת- חברי הכנסת לימור מגן תלם וולדימיר בליאק.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר אמר בפתיחת הדיון כי על המדינה לדאוג לדור ההמשך של התעשייה בישראל - להטמיע חדשנות ולעודד צעירים להגיע לתעשייה. ״אם המדינה לא תדאג לדור הבא של התעשייה - אזרחי ישראל יעמדו מול מדפים ריקים. צריך להראות לצעירים שיש להם פה עתיד, כי המדינה חייבת פה תעשייה חזקה. המלחמה באוקראינה שהובילה למחסור בחומרי גלם והבעיות לאחרונה בשרשרת האספקה, רק חידדו את העובדה שצריך לשמור על העצמאות היצרנית שלנו. לשמור על תעשייה חזקה ועצמאית. תעשייה חזקה היא גם הפיתרון ליוקר המחייה, כי הפיתרון להפחתת יוקר המחייה הוא לא לנסות לקנות תמיד במחיר הזול ביותר, אלא לחזק את הכלכלה הישראלית וכך לשמור על רמת חיים גבוהה יותר״.

יו״ר דור ההמשך של התאחדות התעשיינים, התעשיין לירן אהרון אמר כי ״התעשייה היא העוגן של הכלכלה הישראלית, וכמו שמעודדים את ההייטק צריך לעודד את התעשייה ולדאוג לנו לבעלי מקצוע. לא כולם רוצים ויכולים לעבוד בהייטק ובסייבר, ואנחנו יכולים להיות בית לדור הבא. בסופו של יום אנחנו הבסיס של המדינה הזו ומייצרים בה כמעט את הכל. המפעל שלי, מפעל מתכת, מייצר את כיפת ברזל. אנחנו השורשים של הארץ הזו- מחוברים לאדמה״.

יו"ר שדולת התעשייה הישראלית, ח"כ לימור מגן תלם ישראל ביתנו, מסרה בדבריה: ״זהו אינטרס לאומי ראשון במעלה להבטיח את ההשתלבות של דור העתיד בתפקידים בכירים בכל ענפי התעשייה המקומית". והוסיפה: "דור העתיד מביא איתו יצירתיות וחדשנות והוא מנועה צמיחה לתעשייה ובכך לא רק מבטיח את המשך קיומה של התעשייה, אלא את פריחתה ושגשוגה של מדינת ישראל כולה".

יו״ר שדולת דור ההמשך בכנסת, ח״כ ולדימיר בליאק, יש עתיד מסר כי ״משהוצע לי להוביל את שדולת התעשייה הישראלית - לא היססתי לרגע. התעשייה הישראלית הייתה מאז ומעולם העוגן של כלכלת המדינה. דור העתיד של התעשייה היא העתיד של הכלכלה שלנו וזו מחובתנו לטפח ולקדם אותה. התעשייה זקוקה לאוזן קשבת, וודאות ויציבות אך בראש ובראשונה היא זקוקה לממשלה מתפקדת ואנחנו נעשה הכל על מנת להבטיח את המשכיותה ואת היציבות של המערכת הפוליטית".

הקלות בארנונה: מועצת עיריית בני ברק מאשרת את הארנונה
יוקר המחיה מכה בעזה: "המשבר הכלכלי יוביל לפיצוץ"
בשורה לעשרות אלפי סייעות: מענק של 1,500 ש''ח לשנת הלימודים
חיסכון לנוטלי המשכנתאות: עמלת פתיחת תיק הלוואה תוגבל ל-360 ש''ח
בזמן הקרוב: יוארך התוקף לפיצוי משפחות חטופי ילדי תימן והבלקן
הממשלה תאשר: 72 מיליון שקלים להקמת חברה שתעביר כספים לרש"פ
דיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר?
נחתם צו לביטול מכסים על מוצרים וחומרי גלם לתעשייה
מחיר הדלק שוב מזנק: ליטר בנזין 95 יתייקר השבוע ב-66 אגורות
אושר בטרומית: הגדלת תשלום על שקיות חד-פעמיות והרחבה לחנויות קטנות