ח''כ אשר לשרת הכלכלה: "אל תתני יד להכשלת שוק התעסוקה החרדי"

ח"כ יעקב אשר פנה היום במכתב לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי מיש עתיד וביקש שלא תחתום על הקריטריונים החדשים למעונות היום שיזם ליברמן. "אל תחזרו על טעויות העבר ...

ח''כ אשר לשרת הכלכלה: "אל תתני יד להכשלת שוק התעסוקה החרדי" ח''כ יעקב אשר

ח"כ יעקב אשר פנה היום במכתב לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי מיש עתיד וביקש שלא תחתום על הקריטריונים החדשים למעונות היום שיזם ליברמן. "אל תחזרו על טעויות העבר מ-2013". העתק נשלח גם לרה״מ החליפי לפיד.

במכתבו לשרה ברביבאי שצריכה לחתום על הקריטריונים החדשים למעונות, טען אשר כי גזירה זו עשויה להסיג לאחור מאמצים של שנים להגברת שיעור התעסוקה בקרב נשים חרדיות העומד כיום על קרוב ל-80% -שיא של כל הזמנים!".

עוד כתב: "לצערי, נשים חרדיות עובדות לא מקבלות עדיין שכר המתקרב לרמה הממוצעת בקרב מקבילותיהן במגזר הכללי, כיון שכך האפשרות לרשום את הילדים למעון יום בהנחה ממשלתית היא מרכיב משמעותי בהחלטתן של נשים חרדיות רבות לגבי היציאה לעבודה, וכל שינוי לרעה בתחום זה יגרור בהכרח את הכשלת שילובן בשוק העבודה".

אשר ביקש מהשרה ברביבאי: "כמי שנושא ההשתתפות בשוק העבודה יקר לליבה, אל תיגררי אחרי יוזמות פופוליסטיות שנגועות בשנאה עיוורת לציבור החרדי, אל תתני יד להכשלת שוק התעסוקה החרדי, הבהירי כי לא תאפשרי הרעבת משפחות וילדיהן רק בגלל אמונתן ואורח חייהן".

עוד ציין: "יוזמות מעין אלו כבר נוסו בשנת 2013 תחת כהונת מר יאיר לפיד כשר האוצר, במפלגתך 'יש עתיד' כבר הפנימו כי מדובר היה בטעות קשה וכי אין שום סיכוי להנדס ציבור ולכפות עליו אורח חיים שונה באמצעות הרעבת ילדיו. אנא אל תחזרו לטעויות העבר".

אשר אף הציע את עזרתו ביצירת קשר מול גורמים הפועלים בתחום במגזר החרדי המכירים את הנושא על בוריו.

בתום דיון לילי: תקן הסוכר בדבש יישמר
ח"כ קריב: "לא נחריג את שוק ההון מהתאגידים"
"לא נשלים עם עשרות מיליוני שקלים להקמת רשות הרגולציה"
9 מיליארד ש''ח: נחשף תקציב משרד הפנים
וועדת העבודה: בשורות דרמטיות לציבור הנכים
מס עבאס: 2 מיליארד ש''ח יוקצו לתחבורה בחברה הערבית
שרת החינוך הציגה בפני ועדת הכספים את תקציב משרדה לשנתיים הבאות
תוכנית המטרו: "62% מהתוצר העסקי של ישראל הוא במטרופולין ת"א"
"חיל המיסים הישראלי מתעקש לומר עליהם קדיש בעודם בחיים"
חוק דמי אבטלה לעצמאיים נפל על חודו של קול