יו"ר ועדת החינוך: "לא רואה הצדקה לתו הירוק במוסדות אקדמאים"

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ח"כ שרן השכל הודיעה כי ועדת החינוך תקיים דיון נוסף בתקנות הקורונה המתייחסות ללימודים באקדמיה (התקנות כבר בתוקף ויפקעו ב...

יו"ר ועדת החינוך: "לא רואה הצדקה לתו הירוק במוסדות אקדמאים" התו הירוק החדש

יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ח"כ שרן השכל הודיעה כי ועדת החינוך תקיים דיון נוסף בתקנות הקורונה המתייחסות ללימודים באקדמיה (התקנות כבר בתוקף ויפקעו ב-1 בפברואר). ח"כ השכל אמרה הבוקר, בתום הדיון בוועדת החינוך, כי יש קושי הן בהחלת מתווה התו הירוק במכללות ובאוניברסיטאות בתקופה זו בה גם מחוסנים נדבקים ומדביקים, והן במענה הניתן על ידי חלק מהמוסדות לקשיים המתעוררים בתקופת הבחינות הנמצאת בעיצומה.

ח"כ השכל הוסיפה וסיפרה כי קיבלה תלונות רבות מצד סטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות הטוענים כי טרם פורסמו מועדי ב' וכי סטודנטים שאינם מרגישים טוב ואף כאלה שמקבלים תוצאה חיובית באנטיגן ביתי, מגיעים לבחינות פרונטליות משום שאינם יודעים מתי יוכלו להבחן במועד ב'. עוד טענו הסטודנטים כי במוסדות מסוימים לא מאפשרים כלל להיבחן באופן מקוון מצב שיוצר סיכון בריאותי לסטודנטים רבים.

לואיס קוגן, יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית עמק יזרעאל התייחס לדברים ואמר כי אחרי כל בחינה פרונטלית מתקבלות הודעות על עוד מאומתים חדשים. "הפכנו למדגרת קורונה. גם במעונות הסטודנטים יש המון חולים".

לדברי מיכל נוימן, מ"מ מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה, המועצה להשכלה גבוהה קיימה שיחות עם יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות ועם ראשי המוסדות. לדבריה, המוסדות האקדמאים עושים מאמצים גדולים להיות קשובים לצרכי הסטודנטים. "יש לעיתים דרישות מצד הסטודנטים שלא מקובלות על המוסדות. רוב המוסדות עברו ללמידה מקוונת ולבחינות מרחוק ככל שהם יכולים. דרשנו לתת מענה לסטודנטים שלא יכולים להגיע לקמפוסים ולמיטב ידיעתי ניתן מענה ראוי".

בדיון השתתף פרופ' סלמאן זרקא שעדכן שמתווה התו הירוק נמצא בדיונים במשרד הבריאות: "התו הירוק היה יעיל בדלתא, ועכשיו באומיקרון הוא על שולחן הניתוחים". עוד אמר כי למרות הכל, התו הירוק נותן הגנה.

ח"כ משה טור פז הציע מתווה חדש להשכלה הגבוהה - פעמיים בשבוע בדיקות אנטיגן, בלי בידודים ובלי תו ירוק, כפי שמוצע להחיל על תלמידי בתי הספר.

יו"ר הוועדה ח"כ שרן השכל הודיעה כי תדחה את ההחלטה ואישור התקנות בכמה ימים ובזמן הזה תנסה להגיע לפשרות מול המל"ג ומשרד הבריאות.

יוסי דגן: "הצדק והאמת ניצחו את ה Bds והאנטישמיות"
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה