6 שרים לא הגישו הצהרות הון, השר אוחנה סרבן סדרתי

מעקב התנועה לטוהר המידות: 6 שרים לא הגישו הצהרות הון, בהם השר לביטחון פנים אוחנה, שמפר באופן סדרתי את החובה להגיש הצהרות הון

6 שרים לא הגישו הצהרות הון, השר אוחנה סרבן סדרתי השר אוחנה

התנועה לטוהר המידות חושפת היום כי 6 שרים טרם הגישו הצהרות הון ובהם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה. נזכיר כי השר אוחנה הינו מפר סדרתי של הכללים ובעת כהונתו כשר בממשלה הקודמת הגיש את הצהרת ההון מטעמו באיחור של שנה. לצד השר אוחנה, גם השרים: אורית פרקש-הכהן, יעקב אביטן, אורלי לוי-אבקסיס, אסף זמיר (אשר התפטר מן הממשלה ויגיש הצהרה משותפת עם עזיבתו), וסגן השר יואב קיש.

מהמידע שהגיע לתנועה עולה כי ראש הממשלה נתניהו וראש הממשלה החלופי גנץ, אשר איחרו בהגשת ההצהרות, הגישו את הצהרות ההון שלהם.

מהתנועה לטוהר המידות נמסר כי: הגשת הצהרות הון והיא חובה המוטלת על שרים, אשר לצערנו מופרת פעם אחר פעם ברגל גסה. כאשר ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי מאחרים בהגשת ההצהרות, אין פלא כי יש שרים המרשים לעצמם שלא להגיש את ההצהרות גם שלושה חודשים לאחר המועד ובראשם השר אוחנה, המסתמן כסרבן סדרתי של הגשת הצהרות.

לצערנו, אנו עדים לזלזול בוטה בכללים ובמבקר המדינה, ועל כן דרשנו ממנו לפעול להגברת האכיפה, למשל בדרך של פרסום ייזום של רשימת השרים שטרם הגישו הצהרות הון. כל אזרח בישראל יודע כי הוא עלול להישפט ולהיקנס אם יאחר בהגשת הצהרות הון, ודווקא נבחרי הציבור מרשים לעצמם לזלזל בכך ברגל גסה.

הבורסה לניירות ערך: עליות שערים בכל מדדי המניות
אושר בממשלה: העדפת תוצרת הארץ
התיישנות תביעות תגמולי ביטוח תוארך ל-5 שנים
בעקבות הקורונה: סיוע כלכלי לשווקים
פיילוט הקניונים: 9 קניונים נוספים יפתחו
ח"כ אבוטבול ממשיך לחרוש את הארץ
ההשפעה של הידוק הסגר השני על הפעילות הכלכלית
בת ים: 1000 ש"ח למי שנבדק
טיסה ראשונה מדובאי נחתה בישראל
האוצר יתמרץ פרישה נרחבת של g5