החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי

עיסא עמרו הועבר לחקירה במשטרה • הסיבות שבגינן נעצר עדיין לא ברורות • לוחם בגדוד "צבר" נענש על קריאותיו לפעילי השמאל • עורך דינו של החייל: "עונש שנקבע מראש"

החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי ח''כ איתמר בן גביר

התקרית בחברון: לוחם גדוד "צבר" בגבעתי, שתועד אומר למצלמת פעילי שמאל "בן גביר יעשה סדר", נשלח היום (שלישי) ל-10 ימי מחבוש בעקבות ההתבטאות הפוליטית. כך דווח ב'ישראל היום'.

איתמר בן גביר, השר לביטחון לאומי המיועד, אמר על ההחלטה: "מצער מאוד שחייל שסובל מהטרדות של אנרכיסטים ושונאי ישראל שמדביקים לו מצלמה לפרצוף וצועקים לו 'בן גביר, בן גביר' והוא מגיב, דווקא הוא נשלח לכלא, רק בגלל שהזכיר את השם שלי והגיב לאנרכיסטים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "המסר בענישה מרפה את ידי החיילים ולא מחזק אותם במאבק מול הטרור. גם בזה הגיע הזמן לעשות פה סדר ולתת גב לחיילים הגיבורים שלנו".

עו"ד אופיר שטיינר מארגון חוננו, המייצג את החייל שנשלח לכלא הצבאי, מסר: "החייל הובא לדין משמעתי - שיפוט על ידי גורמי הפיקוד - אחר שהפיקוד הבכיר כבר חרץ את דינו מעל לכל במה אפשרית. הוא ביקש להישפט כאילו לא היה זה אירוע מתוקשר, ובסוף הוטל עליו עונש של כליאה בפועל, חרף גרסה ברורה שהציג, שלפיה לא הייתה לו כל כוונה להביע עמדה פוליטית או לפעול בניגוד להוראות. עונש שפשוט שנגזר מראש".

במקביל, עיסא עמרו, פעיל פלשתיני מוכר נעצר אתמול על ידי המשטרה, ימים ספורים לאחר התקרית בחברון, שבמסגרתה היכה לוחם גבעתי פעיל שמאל. הסיבות שבגינן נעצר אינן ברורות בשלב הזה, אך ככל הנראה יש קשר בין המעצר לתקרית עם הלוחם.

עמרו, הינו פעיל מוכר בחברון, ונעצר בעבר על ידי המשטרה. כעת הוא נעצר, כשברקע לוחמי גבעתי שהיו מעורבים בתקרית נחקרו על ידי מצ"ח.

דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת