העיתונאית יונה לייבזון: ישראל אינה זקוקה לתמיכה של ארה"ב

יונה לייבזון (חדשות 12) בוועידת 'עם עולם' של מקור ראשון: "פעם ישראל הייתה חייבת את התמיכה של המשפחה מאמריקה, היום יש לה מעמד בינלאומי והצלחה בפני עצמה"

העיתונאית יונה לייבזון: ישראל אינה זקוקה לתמיכה של ארה"ב בנימין נתניהו עם ג'ו ביידן

שליחת חדשות 12 לארה"ב העיתונאית יונה לייבזון התארחה אמש בפאנל מיוחד בוועידת "עם עולם", ועידת התפוצות הבינלאומית השנייה, שמקיים העיתון מקור ראשון במרכז מורשת בגין. את הפאנל שעסק בקשר בין ישראל ליהודי התפוצות, הנחתה סגנית עורכת מקור ראשון אורלי גולדקלנג והשתתפו גם שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, יסמין לוקץ׳, ומנכ״לית ומייסדת של ICON , יזמת חברתית ומשקיעה.

שליחת חדשות 12 לארה"ב העיתונאית יונה לייבזון: "לא מספיק מכירים את מה שקורה בארה"ב ואת ההיסטוריה של יהדות ארה"ב. אחד הדברים שהשתנו זה שבארה"ב לפעמים מסתכלים אחרת על ישראל. ישראל כבר לא המדינה החלשה, יש לה מעמד בינלאומי והצלחה בפני עצמה. פעם זה היה נראה שחייבים את התמיכה של המשפחה המורכבת באמריקה".

יסמין לוקץ׳, מנכ״לית ומייסדת של ICON , יזמת חברתית ומשקיעה: "אני בעד כל חיבור וההבנה מה מטריד את יהדות ארה"ב והקהילה הישראלית האמריקאית. ההיכרות וההבנה תעזור לנו לפתור דברים ולחזק את הקשר. מה שאנחנו עושים בחברה שלנו זה להביא את ישראל לקדמת הבמה בהקשר חיובי, במקום לדבר על הדברים הקשים שמעוררים אי הסכמה".

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן: "בעבר הסיפור היה רק מה קורה בישראל. אבל בשנים האחרונות יחסי הכוחות מבחינת גודל הולכים ונעשים דומים. צריך לייצר שיח לא רק בזמני משבר, אלא גם מתוך חלוקת ערכים, שיתוף יוזמות ומתוך אחריות משותפת ועתידית, שאגב לא מוזכרת היום. החוויה של שותפות שבאה לידי ביטוי במעשים היא מה שהביאה להצלחה הגדולה שאנחנו מכירים. היום חווים תסכול כי אין הגדרה משותפת".

עבד עליהם: התוכי מסיח את הדעת וגונב את הלחם • צפו
רודן צפון קוריאה הודה: "אנחנו על סף רעב"
צפו: כשהקוף יושב על הראש של הצבי
ביידן לאחר הפגישה עם פוטין: "הסכמנו לעבוד ביחד"
פסגה בצל המתיחות בין ארה"ב לרוסיה: ביידן ופוטין נועדים בז'נבה
אלפים מול 770 ביום ההילולא: חגיגת 'סיום הרמב"ם' העולמית
הדילמה של ביידן: לסמן את פוטין כאויב - או כשותף
האם יש מישהו בבית? תנין מנסה להיכנס לבית • צפו
פרידה מהשגריר דיוויד פרידמן עם ספר התורה המפורסם
גלריה: ביקורו של האדמו"ר מויזניץ בארה"ב