סוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית: "איראן לא מצייתת"

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, החליטה ברוב עצום לקרוא לאיראן למלא באופן מיידי את התחייבויותיה בתחום הגרעיני. ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס להחלטת מו...

סוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית: "איראן לא מצייתת" בנט עם מנכ''ל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית רפאל גרוסי

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, החליטה ברוב עצום לקרוא לאיראן למלא באופן מיידי את התחייבויותיה בתחום הגרעיני.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס להחלטת מועצת הנגידים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א): "ישראל מברכת את החלטת מועצת הנגידים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) שהתקבלה הערב. זוהי החלטה משמעותית אשר חושפת את פרצופה האמיתי של איראן. החלטת מועצת הנגידים קובעת שאיראן אינה משתפת פעולה עם סבא"א ואינה מצייתת להוראותיה ובכך לא מאפשרת לסוכנות למלא את תפקידה החשוב ולפעול נגד פעילויות בתחום הגרעין הצבאי".

"המדינות הרבות שהצביעו בעד ההחלטה שיתפו פעולה יחד במטרה לבלום ולמנוע את הגעתה של איראן לנשק גרעיני. ההצבעה היום בסבא"א מהווה תמרור אזהרה ברור לאיראן: אם איראן תמשיך בפעולותיה, על המדינות המובילות להביא את הסוגיה האיראנית בחזרה למועצת הביטחון".

עוד נמסר: "ישראל מברכת על החלטת מועצת הנגידים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שעברה היום ברוב עצום, הקוראת לאיראן למלא באופן מיידי את התחייבויותיה. החלטת המועצה היא צעד ראשון והכרחי במטרה להחזיר את איראן לציות מלא של מחויביותיה".

עוד נמסר: "ההחלטה היום היא הבעת תמיכה של הקהילה הבינלאומית ביושרה ובמקצועיות של הסוכנות הבינ״ל לאנרגיה אטומית והעומד בראשה, ועל הקהילה הבינל לפעול נגד איראן בכל האמצעים העומדים לרשותה. החתירה של איראן ליכולות גרעיניות צבאיות מעולם לא פסקה. איראן ממשיכה להפר באופן שיטתי את כל ההתחייבויות הבינלאומיות, ופועלת ללא לאות להסתיר ראיות ולשבש חקירות במטרה להונות את הקהילה הבינלאומית".

תלונה במשטרה: ארגון שמאל מסתיר את אופי השימוש בכספי ממשלות זרות
אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה