ח''כ בן גביר לשר לבט''פ: "החרדים אינם שק החבטות של המשטרה"

ח"כ בן גביר במכתב לשר הבט"פ בתגובה לירי רימוני הלם של המשטרה על הרבנים בהפגנות: "החרדים אינם שק החבטות של המשטרה והאלימות המופרזת מצד המשטרה"

ח''כ בן גביר לשר לבט''פ: "החרדים אינם שק החבטות של המשטרה" ח''כ איתמר בן גביר

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה לשר הבט"פ עמר בר לב וביקש לחקור את התנהלות המשטרה בשימוש רימוני הלם נגד גאב"ד העדה החרדית הגאון רבי יצחק טוביה שהגיע לאזור גוש עציון ליד מושב נווה דניאל, שם התקיימה עצרת מחאה בהשתתפות של יותר מאלף איש מאנשי 'העדה החרדית' נגד חפירות קברים המתקיימות במקום, מדובר בעבודות הנעשות במקום לצורך הרחבת כביש המנהרות.

במכתבו ציין ח"כ בן גביר כי לדברי אנשי העדה החרדית הגיעה למקום שיירת רכבים, שבהם ישבו בין השאר; גאון אב בית הדין ירושלים הגרי"ט ווייס ומקורביו, וכן הגאון הצדיק רבי יעקב מאיר שכטר, האדמו"ר ממשכנות הרועים, הגה"צ רבי יהושע דוד טורצ'ין, רבה של קהילת הפרושים וכן חברי הבד"ץ ומורי ההוראה של העדה החרדית.

במכתבו הסביר ח"כ בן גביר כי הטענה המרכזית בביקורת על המשטרה היא ש"עם הגעתם של רכבי הרבנים, החל ציבור המוחים להתאסף סביב רכבם של הרבנים תוך כדי אמירת תהילים, לציין שרכבם של הרבנים היה במרחק משטח העבודה כך שעם הגעתם של הרבנים, החלו ההמון לזרום לכיוון הפוך משטח העבודה, כך שכוחות המשטרה ששמרו על שטח אתר בניה, היו צריכים להיות מרוצים מהנעשה, אך ללא סיבה נראית לעין החלו השוטרים בירי רימוני הלם לעבר רכבם של הרבנים, כאשר בין השאר פוצצו כמה מהם גם על רכבו של הגאב"ד, וכן על רכבו של הגרי"מ שכטר.

בהסתמך על עדויות ותיעוד מצולם שנשלחו ללשכתו של ח"כ בן גביר עולה, כי חלון רכב המיציבושי שבו נסע הגאב"ד כמעט התנפץ מהרימון, והגאב"ד נבהל מאוד מהנעשה. "חוץ מאשר מדובר באחד מגדולי הדור, הרי מדובר בזקן שנמצא בגיל תשעים. מיותר לציין כי רימון הלם המתפוצץ בסמוך לאדם זקן עלול לסכן את חייו הזהיר ח"כ בן גביר במכתבו. והוסיף, "החרדים אינם שק החבטות של המשטרה והאלימות המופרזת מצד המשטרה שנראתה במשך ההפגנה ללא כל סיבה, אגרסיבית ומחייבת חקירה".

בסיום מכתבו הדגיש ח"כ בן גביר: "במחאות האלימות של הערבים להבדיל, אף פעם לא עלה בדעת המשטרה להשליך רימון הלם לעבר רכבו של שייח' ערבי" וביקש לחקור את העניין ולעדכנו.

נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"