לפיד רומז: "המלחמה באוקראינה עומדת לשנות את מבנה שוק האנרגיה"

שר החוץ יאיר לפיד בהצהרה משותפת עם שרי החוץ של יוון וקפריסין, באתונה: "אנחנו נפגשים בימים לא פשוטים. יש מלחמה באירופה. שוב מדינה גדולה וחזקה פולשת בלי ש...

לפיד רומז: "המלחמה באוקראינה עומדת לשנות את מבנה שוק האנרגיה" לפיד על דוכן הצלב

שר החוץ יאיר לפיד בהצהרה משותפת עם שרי החוץ של יוון וקפריסין, באתונה: "אנחנו נפגשים בימים לא פשוטים. יש מלחמה באירופה. שוב מדינה גדולה וחזקה פולשת בלי שום הצדקה לשטחה של מדינה קטנה יותר וחלשה יותר. שוב נספגת האדמה בדמם של חפים מפשע".

לפיד גינה את הזוועות שנחשפו בבוצ'ה: "התמונות והעדויות שמגיעות מאוקראינה מחרידות. הכוחות הרוסים ביצעו פשעי מלחמה כנגד אוכלוסיה אזרחית חסרת מגן. אני מגנה בצורה נחרצת את פשעי המלחמה האלה".

"אלא שיש גם נקודת אור בתוך החשיכה: העולם אינו שותק. העולם אינו ציני ואינו מוגבל רק באינטרסים ובתועלת כלכלית. קואליציה נדירה בהיקפה ובעוצמתה התגייסה כדי לסייע לאוקראינה ולעמוד לצידה", טען לפיד.

עוד אמר: "היה לי חשוב לבוא הנה ולהדק עוד יותר את המחוייבות הזו. לצד התחממות היחסים שלנו עם תורכיה שהיא מבורכת והגיע זמנה, זה גם מייצר הזדמנות מצוינת להעמקת הקשרים בנינו וחיזוק היציבות האזורית, נעשה זאת כדרכנו בתאום מלא אתכם".

עוד אמר: "יוון, קפריסין וישראל בוחנות את האפשרות לפעולות משותפות בסדרה של נושאים. *ראש וראשון להם – הבטחון האיזורי. היכולת שלנו לשיתופי פעולה בטחוניים חיונית לשלומם של אזרחינו ולעצירת הטרור באיזור".

לסיום רמז על החרם האנרגי על רוסיה: "אנו בוחנים גם שיתופי פעולה כלכליים נוספים, בדגש על שוק האנרגיה. המלחמה באוקראינה עומדת לשנות את מבנה שוק האנרגיה האירופאי והמזרח תיכוני. יש פה סיכונים, אבל גם הזדמנויות שעלינו לבחון ביחד".

לפיד על דוכן הצלב
מתרחקים מתיק 4000: הפרקליטות שינתה את סדר העדים בתיקי נתניהו
עוצמה יהודית למומו פילבר: תפסיק עם תעמולת הבחירות האסורה
"היא מקשקשת ומדברת שטויות": גפני על מירי רגב
אמיר אוחנה: "מי שמדבר על היום שאחרי נתניהו כנראה חפץ בזה"
חשיפה: מבקר המדינה בוחן אפשרות להפריד את מח"ש מהפרקליטות
לפני הבחירות: הוגש כתב אישום נגד בן ארי
יועצה המשפטי של 'קבלה לעם' מנסה לזכות במקום בפריימריז בליכוד
בן גביר בתמיכה בפייגלין: "נלחם על הזהות היהודית של המדינה"
ביבי על היציאה למבצע 'עלות השחר' לאחר שהכנסת התפזרה • צפו
לפיד: מבצע "עלות השחר" החזיר את ההרתעה הישראלית