לפיד רומז: "המלחמה באוקראינה עומדת לשנות את מבנה שוק האנרגיה"

שר החוץ יאיר לפיד בהצהרה משותפת עם שרי החוץ של יוון וקפריסין, באתונה: "אנחנו נפגשים בימים לא פשוטים. יש מלחמה באירופה. שוב מדינה גדולה וחזקה פולשת בלי ש...

לפיד רומז: "המלחמה באוקראינה עומדת לשנות את מבנה שוק האנרגיה" לפיד על דוכן הצלב

שר החוץ יאיר לפיד בהצהרה משותפת עם שרי החוץ של יוון וקפריסין, באתונה: "אנחנו נפגשים בימים לא פשוטים. יש מלחמה באירופה. שוב מדינה גדולה וחזקה פולשת בלי שום הצדקה לשטחה של מדינה קטנה יותר וחלשה יותר. שוב נספגת האדמה בדמם של חפים מפשע".

לפיד גינה את הזוועות שנחשפו בבוצ'ה: "התמונות והעדויות שמגיעות מאוקראינה מחרידות. הכוחות הרוסים ביצעו פשעי מלחמה כנגד אוכלוסיה אזרחית חסרת מגן. אני מגנה בצורה נחרצת את פשעי המלחמה האלה".

"אלא שיש גם נקודת אור בתוך החשיכה: העולם אינו שותק. העולם אינו ציני ואינו מוגבל רק באינטרסים ובתועלת כלכלית. קואליציה נדירה בהיקפה ובעוצמתה התגייסה כדי לסייע לאוקראינה ולעמוד לצידה", טען לפיד.

עוד אמר: "היה לי חשוב לבוא הנה ולהדק עוד יותר את המחוייבות הזו. לצד התחממות היחסים שלנו עם תורכיה שהיא מבורכת והגיע זמנה, זה גם מייצר הזדמנות מצוינת להעמקת הקשרים בנינו וחיזוק היציבות האזורית, נעשה זאת כדרכנו בתאום מלא אתכם".

עוד אמר: "יוון, קפריסין וישראל בוחנות את האפשרות לפעולות משותפות בסדרה של נושאים. *ראש וראשון להם – הבטחון האיזורי. היכולת שלנו לשיתופי פעולה בטחוניים חיונית לשלומם של אזרחינו ולעצירת הטרור באיזור".

לסיום רמז על החרם האנרגי על רוסיה: "אנו בוחנים גם שיתופי פעולה כלכליים נוספים, בדגש על שוק האנרגיה. המלחמה באוקראינה עומדת לשנות את מבנה שוק האנרגיה האירופאי והמזרח תיכוני. יש פה סיכונים, אבל גם הזדמנויות שעלינו לבחון ביחד".

לפיד על דוכן הצלב
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח