הכנסת נפתחה: ח"כ יעקב אשר עם 38 הצעות חוק

בין התקנות: תיקון חוק הגזענות לכלול בו את המונח "חרדי" • בנוסף, ח''כ מקלב מתפטר מהכנסת • גפני הציע את פסקת ההתגברות

הכנסת נפתחה: ח"כ יעקב אשר עם 38 הצעות חוק יו''ר וועדת החוקה ח''כ יעקב אשר

ח"כ יעקב אשר הניח היום על שולחן הכנסת ה-24 לא פחות מ-38 הצעות חוק, מרביתן בנושאים חברתיים, סיוע בתחומי חינוך ורווחה. חלק מהצעות החוק כבר נמצאים בתהליכי חקיקה מתקדמים לאחר שהוגשו בכנסות קודמות ועתה התקווה היא כי תוקם ממשלה יציבה וניתן יהיה להשלים את התהליך עד תום.

בין הצעות החוק ניתן למנות את ההצעות הבולטות הבאות: תיקון חוק הגזענות לכלול בו את המונח "חרדי" לצד ההגדרות הקיימות כיום, כדי למנוע פרשנות משפטית מוטה הקיימת כיום על פיה הסתה נגד חרדים אינה גזענות כי הם אינם מוגדרים כמגדר או גזע נפרד. התיקון בחוק יבטיח שתהיה ענישה מחמירה על מי שיסית נגד ערכי הדת וציבור שומרי התורה והמצוות.

כמו כן, הצעת חוק חברתית בולטת להעניק פטור ממס רכישה ליתומים שרוכשים עבורם דירה ולהגדיר זאת כדירה ראשונה. מדובר בחיסכון של עשרות אלפי שקלים.

דגל נוסף שח"כ אשר מניף מזה שנים הוא נושא החינוך המיוחד. הצעת חוק שלו שהוגשה היום מדברת על השוואת תקצוב ילדי החינוך המיוחד הלומדים בשילוב במוסדות רגילים לאלו הלומדים במוסדות חינוך מיוחד. כמו כן פתח הרב יעקב אשר שדולה מיוחדת לקידום כלל ילדי החינוך המיוחד למד מספר שדולות נוספות.

בנוסף לכך, יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הגיש הערב את הצעת החוק הראשונה שלו לכנסת ה-24: "הצעת חוק פסקת ההתגברות".

בדברי ההסבר להצעת החוק כותב ח"כ גפני כי בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו מוצע לקבוע הוראה המאפשרת לכנסת ברוב של 61 חכי"ם לחוקק חוק שייאמר בו במפורש שהוא תקף גם אם יש בו פגיעה בזכויות שלפי חוק היסוד.

אירוע נוסף בסיעת יהדות התורה היא התפטרות סגן שר התחבורה אורי מקלב מהכנסת במסגרת החוק הנורווגי. סגן שר התחבורה ח"כ אורי מקלב הגיע כעת ליו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין והגיש לו את התפטרותו מהכנסת במסגרת החוק הנרווגי. עם כנסת התפטרות סגה"ש מקלב לתוקף יכנס הרב אליהו ברוכי לכהן כחבר כנסת מן המניין. למרות זאת, סגה"ש מקלב ימשיך לכהן בתפקידו כסגן שרת התחבורה.

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"