כהנא קבע: הניצב צביקי טסלר ימונה לפרויקטור מירון

השר לשירותי דת, מתן כהנא, הודיע היום (ב׳) על החלטתו למנות את תת אלוף (במילואים), ניצב (בדימוס) צביקי טסלר לפרויקטור מירון לקראת הילולת הרשב"י שתערך השנה...

כהנא קבע: הניצב צביקי טסלר ימונה לפרויקטור מירון

השר לשירותי דת, מתן כהנא, הודיע היום (ב׳) על החלטתו למנות את תת אלוף (במילואים), ניצב (בדימוס) צביקי טסלר לפרויקטור מירון לקראת הילולת הרשב"י שתערך השנה. המינוי הוא יישום המלצות הביניים של ועדת החקירה הממלכתית.

תפקידו של הפרויקטור לתכלל ולנהל את קיום ההילולה אל מול כלל הגורמים הרלוונטים, ובכפוף לשר לשירותי דת. כזכור, לפני כשבועיים קיבלה הממשלה החלטה כי השר לשירותי דת יקבל את האחריות הכוללת לאירוע מירון, וימנה פרויקטור מטעמו עד לסוף חודש דצמבר 2021.

הבוקר הודיע השר לשירותי דת כי תא"ל (במיל'), ניצב (בדימוס) צביקי טסלר יכהן בתפקיד. טסלר, בן קיבוץ יבנה, שירת בצה"ל כמפקד טייסות בחיל האוויר, בתפקידו האחרון בצה"ל כיהן כראש מטה פיקוד העורף בדרגת תא"ל. בין השנים 2019-2016 שירת טסלר במשטרת ישראל כראש אגף התכנון והארגון, בדרגת ניצב.

השר מתן כהנא ברך על המינוי ואמר: "ממשלת ישראל הפקידה בידי את האחריות על חגיגות ל"ג בעומר במירון השנה. אירוע מירון הקרוב יהיה שונה לחלוטין מהאירועים שהיו במקום עד כה - ביטחון החוגגים בהילולה יהיה הפעם מעל הכל", טען כהנא.

עוד הוסיף ואמר: "ניהול ההילולה במירון מצריך ידע ונסיון עשיר בהבנת אירועים מורכבים. לצביקי טסלר יש את הכישורים והידע לנהל אירוע שכזה, המצריך ראיה רוחבית, תכנון וחשיבה מערכתית, לצד הבנה ורגישות כלפי הפוקדים את ההר בזמן ההילולה".

תא"ל (במיל') צביקי טסלר אמר: "האסון הנורא שהתרחש בשנה שעברה, מחייב אותנו לפעול בחרדת קודש ומתוך אחריות עצומה. לא אחסוך במאמצים לקיים מסורת אבות תוך שמירה קפדנית על כללי הבטיחות ועל שלום הציבור. אני מקבל עלי את התפקיד מתוך תחושת של אחריות גדולה ומצפה לשיתוף פעולה איכותי עם כלל הגורמים."

ח''כ מתן כהנאניצב (בדימוס) צביקי טסלר אשר יימונה לפרויקטור מירון
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ
בני ברק: תקציב התברואה והניקיון קוצץ והועבר לתקציב החגיגות