ברוך שעקר עבודה זרה מארצנו: הסמל הנוצרי כוסה ויוסר מאתר עין קשתות

הסמל הנוצרי כוסה ויוסר מאתר 'עין קשתות' ברמת הגולן ברוך שעקר עבודה זרה מארצנו: אנדרטה חדשה וגדולת מימדים הוצבה לפני מספר ימים באתר המורשת הלאומית 'עין ק...

ברוך שעקר עבודה זרה מארצנו: הסמל הנוצרי כוסה ויוסר מאתר עין קשתות

הסמל הנוצרי כוסה ויוסר מאתר 'עין קשתות' ברמת הגולן

ברוך שעקר עבודה זרה מארצנו: אנדרטה חדשה וגדולת מימדים הוצבה לפני מספר ימים באתר המורשת הלאומית 'עין קשתות' שברמת הגולן. האנדרטה התמימה לכאורה, המשלבת מוטיבים יהודיים, הוצבה בידי הארגון 'קורט לנדרי', בשיתוף 'מועצה אזורית גולן'. אך מסתבר שהעניין אינו פשוט כל כך: קורט לנדרי הוא כומר נוצרי, חבר בכת אוונגליסטית. הפסל אותו הציב הציג, לצד סמלים יהודיים מובהקים, גם את סמלה של ה"יהדות" המשיחית, לצד ציטוט ממקורות הנצרות, שמשמעותו הצטרפותם של היהודים ל'אמונה' הטמאה. האנדרטה נועדה לסמל, כביכול, אחווה בין-דתית, 'אחווה' שמשמעותה המעשית המרת דת.

בארגון יד לאחים פנו מיד אל המועצה האזורית, והסבו את תשומת ליבם לחומרת המעשה. לפניה זו הצטרפו רבנים וכן אישי ציבור מכל גווני הקשת, שמחו על הצבתו של סמל מסיונרי מובהק באדמת הארץ בעיצומם של ימי בין המצרים. "לא ייתכן שסמלם של עובדי עבודה זרה יתנוסס באתר מורשת לאומית", כתבו אנשים רבים, מימין ומשמאל". אמש (שני), נעתר ראש המועצה, חיים רוקח לפניות, והחליט על כיסוי האנדרטה לקראת הסרתה המוחלטת.

ביד לאחים ברכו על ההחלטה והסבירו כי "היהדות המשיחית" היא כת נוצרית - אוונגליסטית לכל דבר העוסקת בשילוב של מוטיבים נוצריים עם 'תרבות יהודית' כדי ליצור טשטוש ובלבול ולאפשר פעילות מסיונרית בארץ הקודש. "כיסוי והסרתו של הפסל הינם צעד נוסף במניעת הלגיטימציה הציבורית לפעילות המסיון, כחלק מהמערכה על מיגורה המוחלט מארץ ישראל ומעם ישראל".

הסמל הנוצרי כוסה, אתר 'עין קשתות' ברמת הגולן
כך הוצפו הערים החרדיות בהזמנות למיזם בין הזמנים הגדול • צפו
בני ברק: ילד בן 8 נפגע מרכב ברחוב בן יעקב
נתפסו על חם: ארבעה חשודים נעצרו בחשד לפריצת רכב בירושלים
גם היום: הרבנים הורו לרבבות לצאת להפגנות על ביזוי כבוד המת • צפו
בפעם השניה בתוך שבוע: הרס ברמת מגרון
"מאות חוסמים צירים": מחאות ברחבי הארץ • צפו בתיעוד
"פאות ארוכות וזקן עבות": עיישה אליהו ליאור נעדר מאתמול
"סימני חניקה על צווארו": חשד לניסיון רצח בירושלים
אלעד: מפתחות הרכב נפלו בעת שהאבא חגר את התינוקת והיא ננעלה ברכב
ירושלים: רכב התנגש בקיר ברחוב יצחק הנדיב