זלנסקי: שוחחתי עם בנט על "ההתבטאויות השערורייתיות" של לברוב

נשיא אוקראינה עדכן את בנט "באשר למתקפות הנגד כלפי הצד הרוסי" • בנוסף כינה את הערותיו של שר החוץ הרוסי "שערורייתיות ובלתי מתקבלות על הדעת לחלוטין"

זלנסקי: שוחחתי עם בנט על "ההתבטאויות השערורייתיות" של לברוב נשיא אוקראינה זלנסקי

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי וראש הממשלה נפתלי בנט שוחחו אמש (רביעי), כך מתפרסם ב'ישראל היום', "ניהלתי שיחה מועילה עם ראש ממשלת ישראל. בירכתי אותו ואת העם בישראל לרגל יום העצמאות, ועדכנתי אותו באשר למתקפות הנגד שלנו כלפי הצד הרוסי התוקפן ולגבי המצב הקריטי במריופול", צייץ זלנסקי.

זלנסקי אמר עוד כי דן עם בנט, בין היתר, "בהתבטאויות השערורייתיות והבלתי מקובלות לחלוטין של שר החוץ הרוסי". זלנסקי התכוון לדבריו של סרגיי לברוב לפיהם "להיטלר היה דם יהודי", אשר התקבלו בתדהמה בירושלים וחוללו חילופי מסרים קשים עם מוסקבה.

ראש הממשלה בנט גינה בעקבותיהם את רוסיה, לראשונה מאז פרוץ המלחמה באוקראינה, ושר החוץ לפיד דרש מהרוסים "להתנצל בפני מדינת ישראל והעם היהודי".

מוסקבה לא נענתה לבקשת ההתנצלות, ובחרה לפרסם עוד אמירות תוקפניות שבהן האשימה את ישראל ב"תמיכה במשטר הניאו-נאצי בקייב". למרות זאת, בירושלים החליטו שלא להמשיך ולהגיב למתקפות של הרוסים, בניסיון להוריד את גובה הלהבות בין המדינות ולסיים את המשבר.

לאחרונה דווח כי ישראל שוקלת להרחיב את הסיוע הביטחוני לאוקראינה, שעד עתה הסתכם במשלוח של קסדות ואפודי מגן לארגונים אזרחיים במדינה. במשרד החוץ לא אישרו ולא הכחישו את הדברים, והפנו לאמירתו של שר החוץ לפיד בראיון לרשת ב' השבוע, לפיה "דיונים על כך מתקיימים מהיום הראשון למלחמה".

סקר הבחירות: גוש נתניהו עם 60 - מתנגדיו עם 53
"רמסתם ואימללתם את כולנו": ראש עיריית ביתר עילית על השר כהנא
פרישת זועבי: אלו תרחישי הדרמה הפוליטית שיקבעו את גורל הקואליציה
"גזירה נוראה": אייכלר על קריסת המתווה במירון
"הקריסה בלתי נמנעת": סמוטריץ' על כישלון מתווה מירון
עבאס: "רע"מ לוקחת אחריות, היינו על סף מלחמת אזרחים"
מזכ"ל העבודה יוזם מהלך לאיחוד מפלגתו עם כחול לבן
חשש באופוזיציה: הח"כ מהליכוד שיערוק לקואליציה
יעקב אשר חשף: "לאף גוף ממשלתי אין רשימה של פצועי אסון מירון!"
ראש לשכת עורכי הדין: "תמיד התנגדתי לפוליטיקאים שמזנבים במערכת"