לאחר שדחתה כ-600 הסתייגויות: ועדת החוקה האריכה את חוק הקורונה

לאחר שיו"ר הוועדה ח"כ קריב הגיע לסיכום עם שר הבריאות ונדחו כ-600 הסתייגויות, ועדת החוקה אישרה את הארכת חוק הקורונה הגדול בחמישה חודשים

לאחר שדחתה כ-600 הסתייגויות: ועדת החוקה האריכה את חוק הקורונה

בתום דיון לילי, ועדת החוקה בראשות ח"כ גלעד קריב, אישרה לקריאות שנייה ושלישית, את הצעת החוק להארכת תוקפו של חוק הקורונה הגדול בחמישה חודשים עד ל-30.11.21. זאת לאחר שדחתה כ-600 הסתייגויות שהגישו סיעות האופוזיציה.

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב: "הגענו לסיכום עם משרד הבריאות על דעת השר, שנקצר את משך הארכת תוקפו של חוק הקורונה הגדול משישה חודשים לחמישה. העדפתי לקצר עוד יותר, ל-4 חודשים, הצוותים המקצועיים והשר ביקשו שישה. נאמרו דברים משמעותיים לגבי כוונת המשרד לגבש תזכיר חוק שיהיה מתאים יותר לתנאים הנוכחיים של ההתמודדות עם המגיפה, שיהיה גם מדתי ומאוזן בנוגע לפוטנציאל הפגיעה בחירויות הפרט".

ח"כ יואב קיש (הליכוד), לשעבר סגן שר הבריאות נימק את הסתייגויות הליכוד: "בנושא הקורונה בעניין חיים ומוות האופוזיציה תנהג באחריות במליאה גם אם תעשה חיים קשים בדרך. אם תהיה עכשיו תקופה ללא קורונה, ולא יהיה לחץ, לא צריך יהיה את החוק. אם חס וחלילה נחזור לקורונה כסדר עדיפות לאומי המחייב פעילות נחושה של הממשלה ושל הכנסת בוועדת החוקה, אזי לצפות מהייעוץ המשפטי שיכין הצ"ח חדשה שתכניס תכנים חדשים ונקודת מבט אחרת זו טעות קשה ותמצאו עצמכם בעוד תשעה חודשים מאריכים שוב".

ח"כ משה ארבל התנער מהקריאות שהושמעו היום בוועדה המסדרת לח"כ בועז טופורובסקי להתאשפז: "אני מבקש מכולנו קואליציה ואופוזיציה להסתייג מהדברים הללו. אני מתנער מהדברים שתורמים לסטיגמה, למרות שנאמרו על ידי חברי לאופוזיציה. יש כאן בריונות אך אל לנו להשתמש בזה".

ארבל התייחס לטיסתו של "רה"מ הרזרבי" כדבריו ושר החוץ יאיר לפיד, שלא עטה מסיכה במטוס ואמר "נכון היה שיראה דוגמה אישית ויעטה מסיכה".

וועדת החוקה
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית