לפיד קבע מזוזה בשגרירות ישראל באיחוד האמירויות

שר החוץ יאיר לפיד בטקס פתיחת השגרירות: "אני מודה בשם כולנו לראש הממשלה הקודם של ישראל, בנימין נתניהו"

לפיד קבע מזוזה בשגרירות ישראל באיחוד האמירויות לפיד קובע מזוזה בשגרירות ישראל באבו דאביחנוכת השגרירותשר החוץ לפיד מתקבל באיחוד האמירויות בכבוד רב

למרות תקיפותיו החוזרות ונשנות לנתניהו, אמר לפיד כי הינו מודה לנתניהו: "אני מודה בשם כולנו לראש הממשלה הקודם של ישראל, בנימין נתניהו, שהיה הארכיטקט של הסכמי אברהם והאיש שעמל עליהם ללא לאות. הרגע הזה הוא שלו לא פחות מאשר שלנו".

"אני מודה לנשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ ולנשיא ארה"ב הנוכחי ג'ו ביידן על תמיכתם חסרת הפשרות. אני מודה לשר החוץ הקודם של ישראל, גבי אשכנזי, שארגן ובנה את כל הביקור הזה", הוסיף לפיד.

לסיום הודה למשרד החוץ: "אני מודה לאנשי משרד החוץ הישראלי, ובראשם המנכ"ל אלון אושפיז, חוד החנית של הדיפלומטיה הישראלית. על המקצוענות והתמיכה והחזון המדיני.

במעמד מרגש בראשות שר החוץ, יאיר לפיד ושרת התרבות והנוער האמירתית, נורה אל קאעבי, נערך טקס קביעת מזוזה, בשגרירות ישראל באבו-דאבי.


הרב לאיחוד האמירויות, הרב לוי דוכמן ברך: ״ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קדשנו במצותיו וציוונו לקבע מזוזה". בטקס קביעת המזוזה השתתפו גם: מנכ״ל משרד החוץ, אלון אושפיז, והממונה מטעם משרד החוץ הישראלי, איתן נאה.


שר החוץ, יאיר לפיד אמר בטקס פתיחת השגרירות: "זהו רגע היסטורי, וגם תזכורת לכך שההיסטוריה נקבעת בידי בני האדם. היא נקבעת בידי אנשים שמכירים את ההיסטוריה, אבל מוכנים לשנות אותה. היא נקבעת בידי אנשים שמעדיפים את העתיד על פני העבר".


"אנחנו עומדים פה היום מפני שבחרנו. את השלום על פני המלחמה. את שיתוף הפעולה על פני העויינות. את טובת ילדינו על פני זכרונות העבר הרעים. את הזכות לקבוע את גורלנו בעצמנו", הוסיף שר החוץ.


עוד עקץ את נתניהו: "הסכמים נחתמים בידי מנהיגים, אבל שלום עושים עמים. מה שנחתום היום אינו סופו של התהליך, אלא התחלה. מכאן, מהמקום הזה, אנחנו יוצאים לדרך".

עוד הוסיף: "אנחנו לא הולכים לשום מקום. המזרח התיכון הוא ביתנו. אנחנו פה כדי להישאר, ואנחנו קוראים לכל מדינות האיזור להכיר בזה, ולבוא לדבר אתנו. קושי אינו נעלם מעצמו. עוינות אינה נעלמת מעצמה. בני האדם יוצרים אותם, בני אדם יכולים גם לגרום להם להיעלם. להחליף אותם בידידות, ונדיבות וטוב משותף".

"הרגע הזה אינו רגע של אותיות קטנות, או של הסכמים מסובכים, הוא רגע פשוט. בני אדם מסתכלים זה על זה ואומרים - השלום עדיף. השנאה אינה בלתי-נמנעת. תושבי המזרח התיכון מוזמנים להסתכל סביבם ולשאול את עצמם: מצבו של מי טוב יותר, מי שבחר בדרך השלום, או מי שבחר בדרך המלחמה? מי שבחר להשקיע בעמו וארצו, או מי שבחר להשקיע בשנאה לאחר?", הוסיף ראש הממשלה החליפי.

"אני רוצה להודות לכמה אנשים שאינם נמצאים פה אתנו. לראש ממשלת ישראל, נפתלי בנט, ששולח לכם את ברכתו ברגע ההיסטורי הזה. אני רוצה להודות מכאן להוד מעלתם, השייח' מוחמד בן זאיד, והשייח' חליפה בן זאיד, על חזונם, על ההשראה שהם נותנים לנו, על כך שהביאו את הרגע הזה, אמר שר החוץ.

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית