לפיד: "נחזיר את ההרתעה מול הפשע, צריך עוד 5,000 שוטרים"

בצל התגברות מכת הפרוטקשן מתקיים היום (שני) כנס המשילות והביטחון האישי של "ישראל היום". בכנס משתתפים ראש הממשלה, שרים ובכירים במשטרה שדנים יחד בסוגיות הח...

לפיד: "נחזיר את ההרתעה מול הפשע, צריך עוד 5,000 שוטרים" ראש הממשלה יאיר לפיד

בצל התגברות מכת הפרוטקשן מתקיים היום (שני) כנס המשילות והביטחון האישי של "ישראל היום". בכנס משתתפים ראש הממשלה, שרים ובכירים במשטרה שדנים יחד בסוגיות החשובות הנוגעות בנושא הביטחון האישי בישראל. אחד הנושאים המרכזיים שעולים בכנס הוא הפשיעה החקלאית והאחיזה בשטחים הפתוחים.

ראש הממשלה יאיר לפיד פתח את הכנס ואמר כי "התפקיד הראשון של המדינה זה להגן על האזרחים שלה, על הבית שלהם, על הרכוש שלהם על השדות שלהם, זה הנושא היחיד שלגביו לא יכולות להיות פשרות, אם מדינת ישראל רוצה להיות מדינת חוק היא צריכה כלים לאכוף את החוק".

"במשך שנים מערכת אכיפת החוק הוזנחה, הורעבה, לא קיבלה את הכלים שהיא זקוקה להם כדי להפוך את ישראל למדינה בטוחה באזרחיה", טען רה"מ לפיד. "הגיע הזמן לשינוי מדיניות, אנחנו הולכים להציב את הביטחון האישי של אזרחי ישראל של מדינת ישראל בראש סדר העדיפויות שלנו הלאומי".

"חקלאים לא יכולים לסבול מהרס וגניבת בשדותיהם, עסקים לא יכולים לסבול מכנופיות שמתמחות בפרוטקשן, מכרזים לא יכולים להימכר מתחת השולחן" הוסיף.

"כמו שהחזרנו את ההרתעה מול עזה - נחזיר את ההרתעה מול הפשע", טען.

"מה שאנו צריכים זה עוד 5,000 שוטרים, עוד 26 פלוגות מג"ב במילואים, עוד 30 אלף מתנדבים במשמר הישראלי שיהיה מבוסס על עקרונות הפעולה של "השומר החדש". אנחנו צריכים להרחיב את השיטור העירוני - מתוך 257 רשויות שיש בישראל, יש יחידות שיטור עירוני רק ב-75 ישובים. אנחנו צריכים להרחיב את השיטור העירוני לכל ישוב בישראל ובמיוחד בחברה הערבית".

"הממשלה שבראשה אני עומד נתנה בשנה האחרונה 1,400 תקנים חדשים - הכי הרבה תקנים שהמשטרה קיבלה בעשור האחרון, אבל זה לא מספיק. הממשלה חתומה על ההתעצמות הכי גדולה של מג"ב סדיר אבל גם זה לא מספיק, אנחנו נשים על השולחן תוכנית רב שנתית להתעצמות קבועה, לייצר למדינת ישראל מערכת אכיפת חוק קשוחה ואפקטיבית ומשמעותית גדולה יותר ממה שיש היום, עם הרבה יותר משאבים והרבה יותר יכולות להביא לרחובות שלנו חוק וסדר".

"הפשע המאורגן והאלימות עולים למדינה מיליארדי שקלים כל שנה בנזקי רכוש, בעלויות ביטוח בתאונות דרכים, כל שקל שנכנס לאכיפה יחסוך 3 שקלים בהמשך. שימו ברחובות שלנו עוד 5,000 שוטרים, עוד 26 פלוגות מג"ב ועוד 30 אלף אנשי משמר ישראלי - ובתוך שנתיים הביטחון בישראל משתנה. תנו לאנשים במערכת משכורת ראויה ובתוך שנה הביטחון בישראל יראה אחרת לגמרי. החברה האנושית מבוססת על חוק וסדר אנו שומרים עליו והוא שומר עלינו, יחד עם המשרד לביטחון הפנים, יחד אתכם, הממשלה הזו תשדרג את מערכת אכיפת החוק זו המטרה שלנו זו המשימה שלנו אנחנו נעמוד בה, תודה רבה".

מנכ"ל "השומר החדש": "יש סכנה גדולה יותר מאיראן והיא ביטחון הפנים"

יואל זילברמן, מנכ"ל ומייסד "השומר החדש", אמר בברכתו בכנס "השומר החדש": "יש סכנה גדולה יותר מאיראן והיא ביטחון הפנים. אנו רואים איך הפרוטקשן מתפשט כמו מגיפה, תפוצה של נשקים עצומה, השתוללות עצומה בכבישים, אנו חוזים כרגע בקריסה של הביטחון האישי. אנו מדברים על הברית הבסיסית בין המדינה לאזרח שהמדינה תתחיל להציל אותו. אבל דווקא במדינה בפנים התחושה שהביטחון האישי יורד, זאת בניגוד להגנה של צה"ל על הגבולות. אנו רוצים לראות את מקבלי ההחלטות בכל הדרגים מבינים שבטחון הפנים הוא הנושא הכי חשוב, לא משנה איזו מממשלה תהיה. זה הנושא המרכזי שבו היא תימדד ותעסוק".

גנץ: מי שמבקש לבצע פיגוע ירי ולהרוג אזרחים ישראלים על הכוונת שלנו
אמש: מחבל ניסה לדרוס חיילים
ראשוני: חשש לפיגוע ירי בשומרון
גנץ על נתניהו: "נותן דלק לתעמולה של נסראללה"
6 עצורים בהתארגנות טרור של דאע"ש בצפון
סמוך למודיעין עילית: פלסטיני גנב רכב וניסה לסחוט את בעליו
מי לחיים ומי למוות: פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים
ברשות הפלשתינית מזהירים: "אנחנו לא עובדים אצל ישראל"
מועצת בנימין לבג"ץ: "כשלי משרד הבטחון גורמים לסבל לתושבים"
הבוקר: נהרגו שני המחבלים מבצעי הפיגוע בתל אביב