משרד הבריאות מתכונן: פתיחה מחודשת של מחלקות הקורונה

בעקבות העלייה במספר החולים בזמן האחרון, וכן בעקבות העלייה במספר החולים הקשים, הורה משרד הבריאות לבתי החולים, להתכונן לפתיחה נוספת של מחלקות הקורונה, וכן לפתיחה מיידית של מחלקת אשפוז לקורונה בביה"ח

משרד הבריאות מתכונן: פתיחה מחודשת של מחלקות הקורונה אילוסטרציה

הגל השני: לפי המסמך אשר הופץ הבוקר, פרסם ראש 'אגף רפואה כללית' של משרד הבריאות, למנהלים של בתי החולים את ההנחיות החדשות, וקרא להיערך באופן מיידי לפתיחה נוספת של מחלקות הקורונה: "לאור העלייה המחודשת בתחלואת נגיף הקורונה בשבועות האחרונות, עלייה בכמות המאושפזים, עלייה בכמות החולים הקשים המצטברת וכן עליה בכמות אנשי הצוות הנמצאים בבידוד בעקבות חשיפה לחולים לאנשי צוות".

עוד התפרסם במכתב כי: "יש לרענן לצוותים את הנחיותינו בנושא מיגון צוותים רפואיים, התנהלות צוותים ושמירה על הנחיות על מנת למנוע הדבקות, עבודה בקפסולות צוותיות, הפרדה בין מיון נשימתי למיון כללי ותהליכי עבודה לשם הגנה על צוותים ביחידות ייחודיות דוגמת חדרי ניתוח, חדרי צינתורים וכו'".

ד"ר ירון מושקט, מנהל בית החולים מאיר, אמר כי: "בשבועות האחרונים נותר מספר קטן מאוד של חולים בבית החולים, מה שאפשר לצמצם את מחלקות הקורונה ולהותיר יחידה קטנה שטיפלה בחולים אלו. כעת, משהתווסף מספר משמעותי של חולים במהלך הימים האחרונים, החלטנו לפתוח במהלך סוף השבוע את מחלקת הקורונה".

לפיו, בבית החולים: "ערוכים עם צוותים מקצועיים ומיומנים, בעלי ניסיון רב, שבמהלך הגל הראשון טיפלו במספר רב של חולים שחלקם הגדול שב לביתו. את הניסיון, הידע והמקצועיות הזו נרתום גם כעת ובכל שלב בהתאם להתפתחויות".

אחת ההנחיות: הכנה לפתיחה מיידית של מחלקת אשפוז ייעודית לנגיף בבית החולים, לפי כמות החולים והמאושפזים בהתאם לחלוקה לפי אזורים. כמו כן, נקראו מנהלי בתי החולים לרענן לצוותים את הנחיות ההפרדה והמיגון בין המחלקות וכן: "להעביר סטטוס היערכות לתרחיש הקיצון שנשלח לכל בית חולים, בהיבט של בינוי, תשתיות ציוד וכוח אדם".

הרגשנו רגועים לאחר דבריו של מנכ"ל אסותא, בית החולים הציבורי באשדוד, ד"ר ארז ברנבוים: "אצלנו פעלה מחלקת קורונה שטיפלה בכ-80 חולים, חלקם חולים קשים ומונשמים. לשמחתי, המחלקה סגורה כבר קרוב לחודשיים. יחד עם זאת, אנו ערוכים ומוכנים לכל תרחיש, עם הרופאים המנוסים ביותר והציוד המתקדם ביותר".

קורונה בעולם: מעל 12 מיליון נדבקים, ארה"ב בראש הנפגעים
פחות רכבים פרטיים - פחות זיהום באוויר
משה ליאון: "הסגר המוצע עשוי להפוך את השכונות הרלוונטיות למדגרות קורונה"
המרכז הרפואי הדסה: לראשונה בעולם חולים קשים בקורונה יוכלו להעזר בחולי קורונה
ביממה האחרונה: 1,348 נדבקים מאומתים. שיא במספר הבדיקות
ביתר עילית: פגישת חירום של בנט עם רה"ע מאיר רובנישטיין
מ"מ וסגן ראש העיר ירושלים, הרב צביקה כהן, אושפז
הבהרה ממשרד הבריאות:
בני אלבז: יש תרופה לקורונה. מליארדר אחד שולט בעולם וצריכים לעצור אותו מיידי
נס: תינוקת בלעה סיכת ביטחון פתוחה