"קבענו יעד שאפתני לגיוס 54 מיליון דולר עבור תכניות אבטחה"

אמש התקיים האירוע המקוון הגדול ביותר של יהדות התפוצות השנה במהלכו הוכרז על גיוס 54 מיליון דולר עבור יצירת תכנית אבטחה לכלל הקהילות היהודיות שבצפון אמריקה

"קבענו יעד שאפתני לגיוס 54 מיליון דולר עבור תכניות אבטחה" הנשיא הרצוג בכנס הרצוג

"באמצעות קמפיין "LiveSecure" נוכל לוודא שכל הפדרציות היהודיות יהיו מסוגלות לעמוד במשימת האבטחה. הפדרציות יוכלו להמשיך לשדרג את מאמציהן כדי לעמוד בסיכונים החדשים ולהתאים את שיטות העבודה המומלצות שפותחו לאחרונה בתחום האבטחה", כך אמר נשיא ומנכ"ל ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, אריק פינגרהאט באירוע האסיפה הכללית.

השנה החולפת הציגה נתונים מדאיגים ועלייה ברורה במקרי האנטישמיות בארה"ב. בקיץ האחרון התריעה זרוע הבטחון של ארגון הפדרציות היהודיות, SCN, על גל תקריות אנטישמיות בעקבות ההתנגשות בין ישראל לחמאס. בנוסף, דוח מכון PEW שפורסם ביולי האחרון הצביע על חששות יהדות ארה"ב - 53% מהנסקרים הודו שכיהודים החיים בארה"ב, הם מרגישים פחות בטוחים מאשר לפני חמש שנים, וכ-75% מציינים שלדעתם אנטישמיות נפוצה יותר כיום בארה"ב מאשר לפני חמש שנים.

יוזמת LiveSecure תבטיח שלכל אחת מ-146 הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה יהיו האפשרות והמשאבים כדי ליזום ולייצר תכניות ביטחון קהילתי, זאת לעומת 45 כיום. "היוזמה תשלש את מספר הקהילות הנוכחי שבעל יוזמות מקיפות לביטחון קהילתי. אנו מעוניינים לסייע בשדרוג מערך האבטחה של הקהילות על מנת לטפל ללא הרף באיומים המתעוררים", אלה היו דבריה של יו"ר הקמפיין הלאומי של ארגון הפדרציות היהודיות ויו"ר ה-LiveSecure, ג'ולי פלאט.

שליש מכספי LiveSecure יועברו לזרוע האבטחה של JFNA, שתספק שיטות עבודה מומלצות והדרכה לקהילות יהודיות ברחבי יבשת אמריקה. "באמצעות הנדיבות המדהימה של מממנים, הן קרנות לאומיות והן משפחות מכל רחבי צפון אמריקה שמשקיעים בעבודה זו, הגענו לכמעט שני-שלישים מהיעד שהצבנו לעצמנו כמטרה", הכריזה פלאט.

במהלך האסיפה הכללית עלו לנאום מספר דוברים, אשר סקרו את מגמות האנטישמיות המדאיגות: "יש לנו את ההנהגה, הכוח, המשאבים והמבנה להתגבר על כל מכשול, אנחנו חייבים לעשות את זה", כך אמר נשיא מדינת ישראל, יצחק בוז'י הרצוג. "עלינו לבנות בריתות עם קהילות אחרות שהיו מטרות לשנאה, ועלינו להבטיח שיהודים יהיו בטוחים להיות יהודים באמריקה ובמקומות אחרים בעולם".

"יש צורך דחוף להגן על קהילות יהודיות", אמרה שגרירת ארה"ב לשעבר באו"ם ניקי היילי באירוע, ושיבחה את פעולות הקהילות היהודיות להגברת הביטחון. "למרות כל מה שקורה, כל הכעס וההתקפות, הקהילה היהודית מסרבת להיות מושתקת. בדיוק ההפך: חברי הקהילה מדברים ועומדים חזק. מגנים אחד על השני בזמן ש מגייסים אחרים לעשות את הדבר הנכון, ולהילחם במה שלא בסדר."

סגן יו"ר ועדת בית הנבחרים לביטחון המולדת, ריצ'י טורס, קרא גם הוא לדריכות לנוכח הקיצוניות הגואה. "אנחנו יושבים על חבית אבק שריפה של אנטישמיות. הקהילה היהודית וכולנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיות שאננים", אמר. "הסיכונים גבוהים, ואנחנו צריכים למצוא בדחיפות של עכשיו."

סגן יומארק ווילף  אריק פינגרהט
נתניהו ושגרירנו באו"ם בהתייחסות להצבעה באו"ם | צפו
סיכום חדשות השבת: מסר מהפכני מארצות הברית לרוסיה
בהובלת "מרכז רבני אירופה": המהפכה היהודית בקזחסטן בעיצומה
ראש ממשלת אוקראינה במכתב מיוחד לרבה של קייב
סין בצעד חריג: מפסיקה לפרסם את מספר הנדבקים והמתים מהקורונה
נשיא אוקראינה זלנסקי נחת הלילה בוושינגטון
זלנסקי מאשר: "בדרכי לארה"ב"; בערב ינאם בפני הקונגרס
הפליט מאוקראינה הדליק את החנוכיה המרכזית במולדובה
"נגועה בשחיתות": דרישה להקפיא את הוועדה האירופית בהצבעה נגד ישראל
הממשל האמריקני משתמש ברוגלה ישראלית