הבת האבלה: "כל כך הרבה כואבים עכשיו את לכתה; דורות של ילדים בוכים עכשיו"

הבנות של הגננת שנפטרה מהנגיף, ממנו יכולה הייתה להדבק מאחד הילדים בגן בו עבדה, ניסו להרגיע את הרוחות ולא להאשים אף אחד

הבת האבלה: "כל כך הרבה כואבים עכשיו את לכתה; דורות של ילדים בוכים עכשיו" אילוסטרציה

בעקבות הפטירה הטראגית של מנהלת הגן בפתח תקווה, יושבות בנותיה שבעה בביתה. יש לציין כי הן התייתמו לפני מספר שנים מאביהן, אשר נהרג בתאונת דרכים קטלנית.

הבת גיטי, הספידה את אמא: "אמא שלנו היתה אישה מאוד מאוד מיוחדת, לא רק כאמא. אנחנו כמובן יודעים את המקום שלה כאמא, אבל היא היתה בעצם אמא של המון המון ילדים, לאורך כמעט 47 שנים שהיא היתה גננת. היתה בה מסירות לא רגילה לכל ילד וילד. גם עלינו, כילדים, אף אחד לא זוכר שאף פעם הרימה עלינו את הקול או כעסה. כשמה כן היא: היא היתה שלווה, רגועה, עם נועם הליכות ואצילות".

הבת תיארה את השתלשלות הדברים: "היא היתה בקבוצת סיכון, כמו שהתפרסם. בגל הראשון היא נזהרה מאוד, נשמרה וממש לא יצאה מפתח הבית. אנחנו הבאנו לה את הקניות, ועשינו את המקסימום האפשרי. גם כשכולם חזרו לעבודה, היא לא חזרה במשך שלושה שבועות - למרות שהרופאה התירה לה".

כדוגמת המקרים הרבים כמו רבי שמואל אשכנזי ז''ל, כאשר החלה תחושה כי הסכנה חלפה יצאה המנוחה מעבודה: "באיזשהו שלב, כשהיתה תחושה של 'הקורונה מאחורינו', היא חזרה לעשות את הדבר שהכי אהבה לעשות: לחנך ילדי ישראל באהבה עצומה; 47 שנים - וכל יום היא קמה כאילו זה היום הראשון, עם חידושים ועשיה בלתי נגמרת".

בהקשר לשאלה: " מי הדביק את אמא שלה, עונה גיטי: "אנחנו לא יודעים איך היא נדבקה. הרי אף אחד לא יודע שום דבר על הנגיף הזה. מי שאומר שכן יודע, הוא או שקרן או שכחן. בגדול, אמא לא יצאה לשום מקום, אלא לגן".

בנוגע למתיחות שנוצרה מפטירת האמא, אמרה גיטי: "עכשיו כשאנחנו אחרי האסון, מעדיפים לא להיות במקום הזה. אם הייתי שואלת עכשיו את אמא מה את אומרת על כל הסיפור הזה שככה יצא לתקשורת? היא היתה אומרת לי: גיטי, תעזרי לי לצאת מהסרט הרע הזה".

עוטד תיארה את האמא: "היא היתה אישה של שלום. ריב, מדון, מחלוקות וויכוחים היו הדבר האחרון שהיא רצתה - בטח אחרי לכתה. היו שהאשימו את ההורים, אבל גם אמא שלי, בפוסט שעשה את הרעש, שכתבה כשגילתה שהיא חולה בקורונה, הוסיפה - ואני מבקשת שלא תתעלמו מזה: 'אני לא מאשימה אף אחד, יד השם היתה בדבר'".

למרות כל האסונות שהמשפחה עוברת, האמונה נשארת: "זה המסר שאנחנו מבקשים להעביר: לא כועסים ואין לנו טענות על אף אחד בעולם. גם התאונה בה אבא שלי נהרג לפני שש שנים - עד היום אנחנו לא יודעים מה השם של הנהג. אנחנו לא שואלים שאלות. האמונה מחזיקה אותנו. יודעים שמה שצריך לקרות, קורה".

המסר הנוסף של היתומים: "אנחנו רק יוצאים בקריאה לאנשים: תקפידו על ההנחיות, תשמרו על הכללים ותחשבו על האנשים הקרובים אליכם. תעשו מה שצריך. אל תטייחו ואל תחלטרו. כל כך הרבה כואבים עכשיו את לכתה; דורות של ילדים בוכים עכשיו".

נתניהו ביחס לתאריך יצור החיסון: "עד סוף הרבעון הראשון"
סכנה: נחלים מסויימים באיזורי הצפון מהווים סכנה למתרחצים
נחשף: הרובוט של צה"ל למלחמה בנגיף
ראש המכון הביולוגי לנתניהו: ״מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון״!
מנהל המכון הביולוגי לפיתוח החיסון הקורונה: "יש לנו את המוצר ביד"
עדכון משרד הבריאות: ירידה במונשמים ב24 השעות האחרונות
קחו פרק תהילים וקרעו רחמי שמיים
הקורונה: בארה"ב במקסיקו בברזיל ובגרמניה.
הקורונה בישראל: כ26,000 חולים פעילים מניין הנפטרים עלה ל565
מאשפוז במצב קשה לפני שבוע תשוחרר היום - האם ותצטרף לבתה - ששוחררה לפני יומיים - צפו