למרות החיסון השלישי: ישראל הוסרה מרשימת המדינות הבטוחות

למרות ה"בוסטר": המועצה האירופית החליטה להמליץ למדינות היבשת להימנע מלאפשר נסיעת תיירים לישראל

למרות החיסון השלישי: ישראל הוסרה מרשימת המדינות הבטוחות אילוסטרציה

האיחוד האירופאי הודיע הערב (שני) כי הוציא את ארצות הברית, ישראל ולבנון מרשימת המדינות הבטוחות לטיסה בכל הנוגע למצב התחלואה במחלת הקורונה. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

מדובר בהחלטה של המועצה האירופאית הנוגדת את ההמלצה שנתנה בחודש יוני למדינות האיחוד להסיר את מגבלות הנסיעה של תושביה לארצות הברית. ההחלטה איננה מחויבת אך מהווה הנחיה לה מדינות רבות נשמעות, ועלולה לשכנע חלק מהממשלות האירופאיות להגביל כניסת אזרחים ישראלים וזאת חרף שלושת מנות החיסון בהן מובילה ישראל בנוסף לתחלואה הגואה.

האם החיסונים עובדים לטובתנו? לפי ניתוח הנתונים העולמי של אוניברסיטת אוקספורד, ישראל דורגה במקום הראשון בעולם במאומתים ביחס למיליון תושבים בשבעת הימים האחרונים.

המועצה האירופית מעדכנת את בכל שבועיים את רשימת המדינות הבטוחות לטיסה על בסיס קריטריונים הקשורים לרמת התחלואה במחלת הקורונה במדינה. הכלל הבסיסי הוא שעל מדינה לעמוד בסף של פחות מ-75 מקרי קורונה חדשים ל-100 אלף תושבים בשבועיים האחרונים.

ההחלטה, העלולה לפגוע בכניסת אזרחים אמריקניים לארצות הברית, מגיעה לאחר סיום רובה של עונת התיירות ביבשת. מטיילים מארצות הברית הכניסו לכלכלתה של היבשת 15 מיליון דולרים בשנה לפני התפרצות הקורונה.

ארצות הברית טרם פתחה את גבולותיה לאזרחים אירופאים, למרות קריאות לנשיא ביידן ממנהיגי האיחוד לאפשר את כניסתם החופשית של תיירים מאירופה לארצות הברית.

חזרה לארץ, אילוסטרציה
"צוהר חדש לאוכלוסייה שלמה של חולים אשר עד כה נותרו ללא מענה"
מקרה נדיר: בת 13 מאושפזת לאחר נשיכת עכביש
אמסלם: "אפילו בסדום לא היה דבר כזה" • צפו
"שיגעתם את הציבור": בן גביר זועם על משרד הבריאות
ליצמן: "מדובר בסיכון ממשי כלפי המטופלים"
2,500 מתמחים הגישו מכתבי התפטרות
סכנה משתיית מים בעת 'התקופה'
מדינות גדולות בעולם לא מאשרות חיסון קוביד לצעירים
סרטן הקיבה: מהם הגורמים למחלה?
האם את בסיכון ללידה מוקדמת?