סמוטריץ': "הקמפיין הזה מבוסס על עריכת דמוניזציה לחרדים"

ח''כ בצלאל סמוטריץ' מגיב לתחקיר של העדפת הנוסעים החרדים בכניסה לארץ בוועדת החריגים: "חלק מקמפיין שקרי ומתוכנן נגד הימין והמחנה הלאומי, שבאופן טבעי כולל ...

סמוטריץ': "הקמפיין הזה מבוסס על עריכת דמוניזציה לחרדים" בצלאל סמוטריץ'

ח''כ בצלאל סמוטריץ' מגיב לתחקיר של העדפת הנוסעים החרדים בכניסה לארץ בוועדת החריגים: "חלק מקמפיין שקרי ומתוכנן נגד הימין והמחנה הלאומי, שבאופן טבעי כולל את החרדים"

סמוטריץ' כעס: "יש לי ביקורת רבה על התנהלות הממשלה בנתב"ג. בעיקר על המעבר הקיצוני מפתיחה מופקרת בלי בדיקות לסגירה הרמטית שתקעה ישראלים תמימים מחוץ לבית בכל מיני פינות נידחות ללא מענה. אבל ה"תחקיר" שפורסם בשבת הוא פייק אחד גדול. איך אני יודע? פשוט מאוד. מניסיון אישי".

עוד סיפר סמוטריץ': "טיפלתי בשבועות החולפים בעשרות רבות של פניות שקיבלתי מאנשים במצוקה, שאת אף אחד מהם אני לא מכיר. לחלקם הצלחתי לעזור ולאחרים לא. אין לי מושג לגבי אף אחד מהם אם הוא דתי או חילוני או חרדי, ימני או שמאלני, ונציגי ועדת החריגים והערר שאליהם העברתי את הפניות מעולם לא שאלו אותי שאלה כזו".

סמוטריץ' הוסיף: "הם ביקשו פרטים ומסמכים כדי להבין את המקרה, ובעיקר בדקו האם התשובה הקודמת הייתה שגויה בשל העומס הרב. הם עובדים סביב השעון בעומס מטורף ובודקים עשרות אלפי בקשות. בסופו של יום מדובר בשיקול דעת, ולפעמים משהו נופל בין הכסאות. הניסיון לטעון שיש העדפה למגזר או סיבה מסוימת מופרך לחלוטין".

סמוטריץ' הגן על החרדים: "זה חלק מקמפיין שקרי ומתוכנן נגד הימין והמחנה הלאומי שבאופן טבעי כולל את החרדים. הקמפיין הזה מבוסס על עריכת דמוניזציה לחרדים ועל גבי זה בניית טענה שהימין נכנע להם. שיטה קבועה של השמאל לסכסך בין האוכלוסיות השונות בישראל ולגרוף על כך הון פוליטי".

סמוטריץ' זעם על הפוליטיקאים שהצטרפו ל"להקת הזאבים" אשר הכפישה את החרדים: "אנשי ימין שמבטיחים "לאחות את הקרעים בעם" אבל רוכבים על הקמפיין השקרי הזה ומשתפים איתו פעולה רק כי הוא משרת אינטרס פוליטי רגעי שלהם, מזכירים לי דגים מתים שנסחפים עם הזרם העכור, ומוכיחים שהם לא מתאימים להנהגה שדורשת להיות דג חי ואמיץ ששוחה נגד הזרם".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, בעקבות התחקיר בחדשות 12 בו נטען כי החרדים מופלים לטובה בכל הנוגע לוועדת החריגים לכניסה לארץ זעם יו״ר ש''ס".

"ערוץ 12 בקמפיין ארסי ומכוער נגד החרדים, שנובע כנראה משיקולים פוליטיים" אמר דרעי והוסיף: "עיתונאי שטען שהחרדים הם ״חבורת מפגרים חומניסטייים״ שידר בערב שבת כתבה מסלפת ומסולפת על העדפת חרדים בכניסה לישראל. הערב תוקף הערוץ את מיזם משרד הפנים שמסייע ב-700 מיליון שקלים לנזקקים וטוען שהותאם לחרדים. בושה".

"העובדות: בועדת החריגים אין העדפה לאף אוכלוסיה". אמר דרעי, "חרדים רבים מגיעים מניו יורק, חילונים רבים מגיעים מפרנקפורט. ולגבי הסיוע למשפחות החלשות: מיליון בני אדם יזכו בקרוב לסיוע לרכישת מזון. חלק קטן מיועד למשפחות נזקקות חרדיות והלוואי שהיה יותר כסף לעוד אנשים. אבל העיקר להסית".

בנוסף, אמר בהקשר לכך, יו''ר סיעת יהדות התורה ח''כ יצחק פינדרוס ליש עתיד וישראל ביתנו: ''כבר שבועות שעל שולחני מצטברים עשרות מקרים מזעזעים שנדחו על ידי ועדת החריגים. בעקבות כך נאבקתי נגד סגירת נתב''ג ומניעת האפשרות מאזרחים ותושבים לשוב לביתם ולמשפחתם".

לסיום אמר: "פעם אחר פעם פניתי לנציגי יש עתיד וישראל ביתנו שיצטרפו אלי ויפילו את התקנות הלא הגיוניות ולא מוסריות, ושוב ושוב הם התחמקו. אבל הערב, כש''תחקיר'' הזכיר חרדים בהקשר של נתב''ג הם פתאום נזכרו לפנות ליועץ המשפטי ולזעוק נגד התקנות. לצביעות שלכם יש שם 'הסתה'.

בנוסף, בכירים ביהדות התורה זעמו: "התחקיר המוטה נגד החרדים הנכנסים לארץ, נועד לשלול זכויות אדם בסיסיות של הציבור החרדי. זאת הכנת דעת קהל להכנסתו לגטאות סגורות כמו סגירת תח"צ בפורים בירושלים ויצירת סגרים לשכונות חרדיות. עכשיו נוספה עלילת דם, כאילו וועדת החריגים של המשטר החילוני, נותנת "הנחות" לחרדים ולא לחילונים. זהו עוד שלב בבניין ההסתה ההולך ונבנה בשיטתיות אנטישמית קלאסית".

"בתחילה שכנעו את ההמון המוסת, כאילו החרדים מפיצי המגיפה, בכל כלי התקשורת. כעת העלילו כאילו וועדת החריגים מפלה חרדים לטובה. ביום הפורים המשולש נאמר: "ארור המן אשר בקש לאבדי".

"הנה האמת, למי שעוד אכפת לו לדעת: וועדת חריגים היא כשלון אחד גדול, ולא חשוב לאיזה מגזר. סגירת השמים היא עוול ופשע חמור נגד כל האזרחים. מטרתה לכסות על הכשלון המחפיר של הכנסת אלפי מטיילים מאבו דאבי דרך דרום אמריקה ובעיקר ממזרח אירופה, ללא בדיקה כלל. רובם אינם חרדים".

"ללשכות חבריי סיעת יהדות התורה, מגיעות זעקות שבר של משפחות חצויות משני עברי הים. אנו עמלים בשבועות האחרונים לנסות לביטול גזירות מלכות הרשעה, רק במקרים הומניטריים דחופים, ללא הבדל דת וגזע".

"הוועדה הכוללת פקידים בודדים ועלומים, קורסת ולא מצליחה להגיע לכל המקרים. סאת עובדה. תוהו ובוהו. המעט שאנו יכולים לעשות הוא לזעוק למען אותם מסכנים שחייבים לצאת או להיכנס לטיפול רפואי דחוף וכיו"ב. כמובן בכפוף לבדיקות קורונה ובידוד ביתי וללא סיכון בריאותי".

"מזמן קראנו לפתוח את השמיים לכל המחלימים והמחוסנים ולבדוק היטב את הנכנסים במעבדות קורונה המוצבות בנתב"ג ולסיים עם הפשע של נורדת מסך הברזל, נגד יהודים מחו"ל ואזרחי ישראל. אנו חוזרים וקוראים שוב, לפתוח את נתב"ג בפיקוח בריאותי, הפעם מסיבה נוספת: למנוע גזענות אנטישמיות והסתה נגד מגזרים חרדים ולסכסך את אזרחי ישראל אלו באלו".

בכפוף לרביזיה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
כחול לבן: שלושה חברי כנסת חדשים מצטרפים
סופית: גפני יודח מוועדת הכספים
ח"כ מעוז: הרובע המוסלמי הוא לא מוסלמי - זהו חלק מחלקיה של ירושלים
הכוורת של ראש הממשלה: מינויים ראשונים בלשכה
גזרות ממשלת השמאל: אין חוקים חדשים במשך חודש
סמוטריץ' משיב האם בדיעבד עדיף היה להקים ממשלת ימין שתישען על רע"מ
שי מימון התפטר מימינה "לא אפנה עורף לחבריי ממשפחות השכול"
"אני שואף להפוך את המקום הזה למשרד לענייני דת ומדינה"
סיעת ש"ס התכנסה לתפילה בקברו של מרן הגר''ע יוסף זצ''ל