שר החוץ ההונגרי: הבנתי בדיוק את שחוו אזרחי ישראל מירי טילי החמאס

שר החוץ ההונגרי בביקור בבניין שנפגע מטיל החמאס בפתח תקווה: "אסור שידברו על ישראל וחמאס באותו מישור וישוו בין מדינה דמוקרטית כישראל וארגון החמאס"

שר החוץ ההונגרי: הבנתי בדיוק את שחוו אזרחי ישראל מירי טילי החמאס שר החוץ ההונגרי בבניין שנפגע בפתח תקווהשר החוץ ההונגרי בבניין שנפגע בפתח תקווה

שר החוץ של הונגריה ביקר בישראל ונכנס לבית שנפגע בפתח תקווה מטיל שפגע ישירות בבניין. שר החוץ ההונגרי, פטר סיארטו אמר: "רק כשהגעתי יחד איתך לכאן, הבנתי בדיוק את שחוו אזרחי ישראל מירי טילי החמאס. זהו ביקור סולידריות ותמיכה בישראל, חברתנו הטובה".

עוד אמר: "לפני מספר ימים חוותה ישראל התקפת טרור כשאלפי רקטות וטילים נורו לעבר אזרחיה על ידי החמאס. זוהי התקפה בלתי מתקבלת על הדעת, לכן היה זה אך טבעי שנגיע לכאן, לתמוך בחברינו ולהביע סולידאריות".

לסיום אמר: "הונגריה מגנה את התנהגות החמאס ואנו מצרים על כך שבמוסדות הבינ"ל התעלמו מעובדות אלו. אסור שידברו על ישראל וחמאס באותו מישור וישוו בין מדינה דמוקרטית כישראל וארגון החמאס. זו זכותה הטבעית של ישראל להגן על עצמה. אני גאה במדינת הונגריה על נקיטת עמדה זו".

"הונגריה תמשיך לעמוד לצידה של ישראל ותמחה מעל כל במה בינ"ל נגד החלטות מוטות שמתעלמות מהתקפות של ארגוני טרור. אנו עוקבים בשמחה אחרי התקדמות הסכמי אברהם ומצפים שיימשכו ויורחבו".

שר החוץ גבי אשכנזי שיבח את שר החוץ ההונגרי באותו המעמד: "חברי שר החוץ, פטר, הגעתך לישראל היא מסר נוסף של סולידריות ותמיכה מצד הונגריה. אני מבקש להודות לך ולממשלת הונגריה בשם ממשלת ישראל והעם בישראל על התייצבותה של הונגריה לצידנו. זו עמדה ערכית חשובה והוכחה ליחסים הקרובים והחמים בינינו".

לסיום אמר: "ארגון הטרור חמאס פוגע ביציבות האזורית, מסכן את תושבי ישראל וגם את תושבי רצועת עזה. יש למנוע מארגון הטרור חמאס לשוב ולהתחמש. ישראל לא תאפשר למחנה הטרור לפגוע בתושבי ישראל ונגן על אזרחי ישראל מפני כל איום או תקיפה".

"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית