במערכת הבריאות נערכים לקראת עונת הנחשים הקרובה

נסיוב ייעודי כחול לבן יסופק כנגד הכשת הנחשים הארסיים הנפוצים בארץ • במקרה של הכשת נחש רצוי לנסות לזהות את סוגו או לצלם אותו

במערכת הבריאות נערכים לקראת עונת הנחשים הקרובה

חברת התרופות הישראלית קמהדע המפתחת ומייצרת תרופות במפעל הממוקם בקיבוץ בית קמה שבנגב, תספק גם השנה למשרד הבריאות נסיוב נגד ארס לקראת עונת הנחשים הקרובה (התשפ"א). הנסיוב מיועד לטיפול בהכשת שני סוגי הנחשים הארסיים הנפוצים ביותר בארץ, צפע מצוי ואפעה מגוון. הנסיוב של קמהדע מיוצר במתקן ייעודי שהוקם בשיתוף משרד הבריאות ומשם מגיע לכל חדרי המיון בבתי החולים ברחבי הארץ לצורך השימוש באמצעות הזרקה במקרה של הכשה.

לדברי רשות הטבע והגנים, כל הנחשים בישראל הם בעלי חיים מוגנים. פגיעה בהם היא עברה על החוק.

האספקה של הנסיוב מתבצעת במסגרת הסכם שחתם משרד הבריאות עם חברת קמהדע אשר כלל הקמת מערך מתקדם לפיתוח נסיוב נגד ארס הנחשים הארסיים הפעילים בשטחי מדינת ישראל. קמהדע מספקת את הנסיוב למשרד הבריאות בהצלחה מזה כעשור באופן רציף, ובכך מתאפשר כיסוי מלא של הטיפול בהכשות נחשים במדינת ישראל. עונת הנחשים ושיא בהכשות נרשם בדרך כלל בישראל בחודשים אייר-סיוון כאשר על פי הערכות במערכת הבריאות, כ - 58% מההכשות מתרחשות באיזור המרכז, כ - 33% בדרום וכ - 9% באיזור הצפון.

קמהדע היא חברת תרופות ציבורית ישראלית שמשרדיה ממוקמים בפארק המדע באזור התעשייה של נס ציונה ורחובות. החברה מתמחה בעיקר בפיתוח תרופות המבוססות על חלבונים המופקים מפלזמה ומייצרת אותן במפעל החברה הנמצא בקיבוץ בית קמה שבנגב. לחברה מגוון תרופות מתקדמות לטיפול במושתלי איברים ומחלות יתום נדירות אשר הוגשו לסל הבריאות לשנת 2022 והיא משיקה בימים אלו בישראל תרופות חדשות לטיפול באסטמה, COPD ואלרגיה.

ברשות הטבע והגנים ממליצים לציבור כי במידה ונתקלתם בנחש בטיול, אנא, אל תטרידו אותו. שמרו מרחק ותיהנו מתצפית בטוחה. אם נחש נכנס לביתכם או לחצר, פנו למוקד העירוני 106 או הזמינו לוכד נחשים מורשה מתוך רשימת לוכדי הנחשים שקיבלו היתר רשמי מרשות הטבע והגנים, והוא יחזיר אותו לביתו הטבעי. ניסיון ללכוד נחש או לפגוע בו מנוגד לחוק ועלול לגרום הכשה.

בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים
האף המלאכותי המשוכלל: "יריח" חיידקים
הבשורה: אחוזי נכות לסובלים ממיגרנה
המדריך לטיפוח השפתיים בעונת הקיץ
איך לעזור לילדים שלנו לדבר טוב יותר? • 6 טיפים
וירוסים - קו הגנה מרכזי של הגוף נגד חיידקים!
גנץ פנה לבנט: "להסיר את החיסיון מדיוני קבינט הקורונה"
ח''כ אזולאי: "בתי החולים זועקים לעזרה"
סוף סוף: מורידים את המסכות
ניתוח בקע מיותר גרם למות אם לחמישה
קוטל העשבים ראונדאפ גורם מחלות מיטוכונדריאליות