דיווח: יועצתו של נתניהו לענייני חרדים הושעתה מתפקידה

בלשכת ראש הממשלה נתניהו החליטו להשעות את היועצת לענייני חרדים, רבקה פאלוך מתפקידה בעקבות פרסום על בקשות תמיכה ממשפחות הנספים באסון מירון עבור נתניהו

דיווח:  יועצתו של נתניהו לענייני חרדים הושעתה מתפקידה נתניהו בהערכת מצב באזור האסון בהר מירון

יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים, רבקה פאלוך תושעה מתפקידה לאחר שנחשף כי פעלה לקבלת סרטוני תמיכה ברה"מ ממשפחות הנספים באסון מירון.


ב"מהדורה המרכזית" של חדשות 12 חשפו בימים האחרונים כי פאלוך שסיירה בין הבתים של משפחות הנספים כנציגה של ראש הממשלה, ביקשה מהמשפחות לצלם עבורה סרטוני תמיכה בנתניהו ומשפחתו.


ע"פ העדות של אחד בני המשפחות ביקשה פאלוך מהאבלים 'אולי תצלם סרטון לראש הממשלה ותגיד לו איזשהו משהו?' כאילו שאנחנו ננחם את רה"מ, במקום שיהיה הפוך. איך שהוא סיים את הסרטון, פאלוך אמרה: 'ואולי תגיד כמה דברים לשרה נתניהו על כל מה שעושים לה, תחזק את ידיה'. הייתי המום, אמרתי לה: למה רה"מ לא בא לנחם? גם לא קיבלנו טלפון להביע תנחומים. היא ענתה לי: 'אם ירים טלפון אליכם, הוא יצטרך להרים טלפון לכולם'.


רבקה פאלוך מסרה בתגובה לדיווח: לא התבקשתי על ידי רה"מ או מי מטעמו לפנות בבקשות למשפחות האבלות ולא פניתי בבקשה לסרטוני תמיכה, "נכנסתי לבתי המשפחות מתוך רעד בדחילו ורחימו. ברעד ובחרדת קדש, כל בקשה של משפחה השתדלתי לכבד בכל דרך וחלילה אם יצאה בשגגה מכשלה תחת ידי, אם הצטיירה תמונה לא נכונה. אני מכחישה שביקשתי או לחצתי. נעניתי לרצון בני משפחה לבקשות השונות".


מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה ורעייתו מעולם לא ביקשו שום ביטויי תמיכה מהמשפחות השכולות – לא בעקיפין, לא במישרין. אם מישהו דיבר בשמם כביכול, הדברים ייבדקו ויטופלו בחומרה".

החל מכ''א תמוז: הקלות נרחבות בכניסת זרים
האדמו"ר מלעלוב ירושלים ערך "סעודת ראש חודש" בעיה"ק צפת‎‎ • גלריה
לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה
שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו