למה נצבע מגדל הפיקוח של נתב"ג בסגול?

החל משעה 16:00 יוארו יותר מ-80 מבנים ובניינים ברחבי הארץ בסגול, כפי שנעשה בשנים האחרונות בחלק נכבד ממדינות העולם • למה דווקא סגול?

למה נצבע מגדל הפיקוח של נתב"ג בסגול? מגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתב

החל משעות אחר הצהרים נצבע מגדל הפיקוח של נמל התעופה בו גוריון (112 מטר) בצבע הסגול: המטרה - להעלות מודעות לזכויות אנשים עם מוגבלות בקרב הציבור הישראלי. האור הסגול נועד להזכיר לכולם שאנשים עם מוגבלויות ראויים לשוויון, לכבוד, לשילוב בחברה, לקבלת השונות שבהם, להדגשת החוזקות שלהם ולהוקרת ההישגים שהשיגו.


הפרויקט היפה שמתקיים ב-3 בדצמבר, זהו יום בינ"ל לזכויות אנשים עם מוגבלויות. החל משעה 16:00 יוארו יותר מ-80 מבנים ובניינים ברחבי הארץ בסגול, כפי שנעשה בשנים האחרונות בחלק נכבד ממדינות העולם.


למה דווקא סגול?


זה התחיל לפני כעשור כצבע שסימל מחאה של אנשים עם מוגבלויות נגד צעדים כלכליים של הממשלה בבריטניה, נמשך כצבע המדד הבריטי המסמל את כוח הקנייה של אנשים עם מוגבלויות (purple pound), ובסופו של דבר התקבע כצבע הקהילה במדינה ומחוצה לה.


השנה החליטו באתר "שווים", יחד עם מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי, להביא את המסורת היפה הזו לישראל בפעם הראשונה. בין המבנים שיוארו: בית הנשיא, גשר המיתרים ואיצטדיון טדי בירושלים, בניין עיריית תל אביב, תחנת הכוח רידינג, הגלגל הענק בלונה פארק, בסיס הקריה, מגדל הפיקוח בנתב"ג - ועוד עשרות בניינים של רשויות ומועצות מקריית שמונה ועד אילת. בנוסף, מפעל הפיס יאיר עשרות דוכני פיס במקומות מרכזיים ברחבי הארץ.

מגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתבמגדל הפיקוח של נתב
ברדק: טובה קטנה לאברך • צפו:
הרבי מויזניץ': לפתוח את הת"תים • למי שיש בעיה שיפנה ל-י.ה
לאחר השבעה על אימו: נפטר אביו של יהודה משי זהב
"דם ואש ותימרות עשן": סיכום המהומה בבני ברק
ח''כ בן צור: "ראש עיריית חריש חצה קו אדום"
150,000 ש''ח: תביעה על הוצאת דיבה נגד ד''ר פרייס
חכמי הדור: להרבות בתפילה בעקבות המצב הקשה
אבל בויזניץ: איש השמחה, הרב שמואל מאיר ע"ה
חורבן היהדות: ראש העיר ה'חרדי' אישר חילול שבת בחריש
בת עין: אין כניסה לשוטרים