הרב דרוקמן: "ההסתה קיימת רק בדמיון של אלה שאומרים כך"

לאחר אזהרת ראש השב"כ מפני השיח האלים ברשתות, עיתונאי רמז כי יתכן ו'מכתב רבנים' שפורסם עומד באזהרה של השב"כ • הרב דרוקמן הגיב לטענות והסביר • צפו בדבריו

הרב דרוקמן: "ההסתה קיימת רק בדמיון של אלה שאומרים כך"

הרב דרוקמן מגיב לטענות כי מכתב הרבנים מבית וקורא לאלימות

ללא קרדיט

ראש השב"כ פרסם הודעה חריגה במהלך השבת בקריאה להפסיק לאלתר של השיח המסית והאלים.


העיתונאי ניר דבורי צייץ ברשת הטוויטר, וטען "אולי זו אחת הדוגמאות לאזהרה של ראש השב"כ הערב. "מכתב רבנים" שמופץ ברשת. בשורה המודגשת: "חייבים להשתדל לעשות הכל שהממשלה הזו לא תקום". מספיק אחד שיפרש את "לעשות הכל" כהתרת דמו של אחר".


מדובר במכתב רבנים שהתפרסם בסוף השבוע לאחר הודעתם של בנט ולפיד לנשיא כי 'עלה בידם להרכיב ממשלה. במכתב קוראים הרבנים "לעשות הכל כדי שממשלה כזאת לא תקום".


לשון המכתב הפומבי "אי אפשר להשלים עם המציאות שתקום ממשלה בישראל שתפגע בדברים היסודיים ביותר בענייני דת ומדינה שהיו מקובלים מאז קום מדינת ישראל ועד היום על ידי כל ממשלות ישראל".


"אין ספק שבממשלה הזאת ייפגעו גם ענייני הביטחון, ששייכים לעצם קיומנו כאשר היא נשענת על תומכי טרור וגם יהיו בה שרים שקוראים לבית הדין הבינלאומי בהאג לחקור את מפקדי צה"ל על פשעי מלחמה".


"חייבים להשתדל ולעשות הכל כדי שממשלה זאת לא תקום". קראו הרבנים והוסיפו "זה לא מאוחר מידי, זה בהחלט אפשרי".


על המכתב חתמו בכירי רבני הציונות הדתית, בהם הרב חיים דרוקמן זקן הרבנים.


לאחר הציוץ המדובר הוציא הרב דרוקמן סרטון, בו הוא "מבקש להרגיע את כולם".


"הובא לדיעתי שיש שמודאגים ממכתב הרבנים לפעול נגד הקמתה של ממשלת השינוי, כאילו מדובר באיזושהי הסתה, אז אני מבקש להרגיע את כולם - אין כאן שום הסתה, ההסתה קיימת רק בדמיון של אלה שאומרים כך". אמר הרב דרוקמן.


הרב הסביר בסרטון, "מדובר באמת בקריאה אמיתית, כואבת, מפי רבנים שחושבים שהממשלה שעומדת לקום היא לא תהיה טובה לעם ישראל". הוא הוסיף: "לא יעלה על הדעת שמדובר באיזושהי אלימות, בין אם זו אלימות פיזית או אפילו אלימות מילולית, אלא רק בדרך דמוקרטית ניתן לעשות כל מה שאפשר כדי למנוע את הקמתה של הממשלה הזו, זאת המשמעות הפשוטה של קריאת הרבנים".

השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"
ארבע מדינות נכנסו לרשימת מדינות בסיכון גבוהה
תחזית מזג האוויר: חם מהרגיל