הפרעות בעכו: כתב אישום נוסף כנגד מחבל שביצע לינץ' ביהודי

כתב אישום חמור הוגש כנגד המחבל מוחמד חמאד בגין מעורבותו בלינץ' בעכו במהלך שומרי החומות בו נפצע מור ג'אנשווילי. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "כל טרוריס...

הפרעות בעכו: כתב אישום נוסף כנגד מחבל שביצע לינץ' ביהודי ניסיון לינץ', אילוסטרציה

כתב אישום חמור הוגש כנגד המחבל מוחמד חמאד בגין מעורבותו בלינץ' בעכו במהלך שומרי החומות בו נפצע מור ג'אנשווילי. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "כל טרוריסט שהיה שותף לזה כדאי שלא יעצום עין בלילה כי בסוף יגיעו גם אליו"

למעלה משנה לאחר מבצע שומרי החומות, הגישה היום (שני) פרקליטות מחוז צפון וחיפה כתב אישום נוסף כנגד אחד המחבלים אשר השתתף בהתפרעויות הקשות בעיר, ובלינץ' הקשה במור ג'אנשווילי. כתב האישום מייחס למחבל מוחמד חמאד, עבירות של מעשה טרור של חבלה חמורה בכוונה מחמירה, מעשה טרור של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, התפרעות, שיבוש מהלכי משפט והיזק לרכוש במזיד. בארגון חוננו מציינים כי כתב האישום כנגד מחג'מה מצטרף לסדרת כתבי אישום כנגד מעורבים נוספים בלינץ' הקשה.

תחילה מתאר כתב האישום את השתשלשות הארועים, ומפרט את השתתפותו של חאמד בהתפרעויות בעיר עכו והשחתת רכוש בעיר. עוד מפרט כתב האישום את הלינץ' הקשה במור. ע"פ המתואר, בשעה שנסע מור לבקר את אימו בשל המאורעות, הוא נתקל במתפרעים שהבחינו בדגלי ישראל שעל רכבו והחלו לנסות לפרוץ לרכבו. כאשר ניסה מור להימלט מהמקום, החלו המחבלים ליידות עליו אבנים שפגעו ברכב והסבו לו נזק רב. כתוצאה מהאבנים איבד מור את השליטה על רכבו והתנגש בחומה שהייתה בפינת הרחובות. גם כאשר הרכב נעצר, המשיכו המחבלים ליידות אבנים וכן רהיטים וחפצים שונים. חמאד מואשם כי הוא השליך אבן אשר פגעה ברכבו של מור, יחד עם אבנים נוספות רבות שיידו המתפרעים הנוספים.

בהמשך כתב האישום נכתב שגם כאשר ניסה מור להימלט מרכבו, היכו אותו המחבלים באמצעות אלות עץ ומוטות ברזל, המשיכו לזרוק עליו אבנים וחפצים שונים, וכן היכו אותו באמצעות בעיטות ואגרופים. כתוצאה מהאלימות הקשה, איבד מור את הכרתו כאשר דם מכסה את כל פניו. במקביל רכבו הוצת ונשרף כליל על ידי המחבלים. בעקבות כך פונה מור לבית החולים עם חבלות ופציעות קשות שדרשו בין היתר את אשפוזו למשך שבעה ימים וכן לעבור שיקום למשך ארבעה וחצי חודשים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את מור גאנאשווילי ומסייע לו במימוש זכויותיו כנפגע עבירה אמר: "אנו מברכים את המשטרה ואת הפרקליטות שהניחו את ידם על עוד מחבל שהשתתף בלינץ' החמור במור. כל טרוריסט שהיה שותף לזה כדאי שלא יעצום עין בלילה כי בסוף יגיעו גם אליו. אנו יחד עם נפגעי העבירה נגיע לדיונים בבית המשפט כדי לדרוש מבית המשפט לתת את חלקו במיגור הטרור ולהטיל עונשי מאסר ממשוכים על אותם מחבלים".

עם הגשת כתב האישום, ביקשה היום הפרקליטות מבימ"ש המחוזי בחיפה להאריך את מעצרו של מוחמד חאמד עד לתום ההליכים כנגדו. בדיון שהתקיים בפני השופטת לובנה חלאילה הוארך מעצרו עד להחלטה אחרת ודיון בשאלת מעצרו עד לתום ההליכים צפוי להתקיים בעוד כשבועיים. בדיון נכח נפגע הלינץ' מור ג'אנשיווילי יחד עם עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו.

גנץ: מי שמבקש לבצע פיגוע ירי ולהרוג אזרחים ישראלים על הכוונת שלנו
אמש: מחבל ניסה לדרוס חיילים
ראשוני: חשש לפיגוע ירי בשומרון
גנץ על נתניהו: "נותן דלק לתעמולה של נסראללה"
6 עצורים בהתארגנות טרור של דאע"ש בצפון
סמוך למודיעין עילית: פלסטיני גנב רכב וניסה לסחוט את בעליו
מי לחיים ומי למוות: פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים
ברשות הפלשתינית מזהירים: "אנחנו לא עובדים אצל ישראל"
מועצת בנימין לבג"ץ: "כשלי משרד הבטחון גורמים לסבל לתושבים"
הבוקר: נהרגו שני המחבלים מבצעי הפיגוע בתל אביב