"מחנה ריכוז 100 ק"מ ממוסקבה": נבלני העביר מסר מהכלא

מנהיג האופוזיציה הרוסית העלה ציוץ שבו הוא נראה כשראשו מגולח, וסיפר על התנאים הקשים במושבת העונשין שאליה נשלח • "עד כה לא נתקלתי באלימות"

"מחנה ריכוז 100 ק"מ ממוסקבה": נבלני העביר מסר מהכלא אלכסנדר נבאלני

מנהיג האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני מסר היום (שני) שהוא נמצא במושבת העונשין מספר שתיים ביישוב פוקרוב שבמחוז ולדימיר. את ההודעה על כך הוא פרסם בחשבון האינסטגרם שלו בצירוף תמונה בה ראשו מגולח וקסט המגולל את הקשיים במושבת העונשין.

על פי הפרסום ב"ישראל היום", עורכי דינו מסרו שהוא נמצא בתא מבודד בו ישהה שבועיים לאחריהם יועבר לתא רגיל. נבלני קרא למושב העונשין "מחנה ריכוז אמיתי", אך ציין עם זאת כי נוהגים בו "בנימוס ובידידות" ושהוא לא נתקל באלימות.

"שלום לכולם מהאגף של הפיקוח המוגבר A", פתח נבלני את דבריו. "עד כה לא נתקלתי באלימות או ברמז אליה, אם כי לפי התנוחות המתוחות של האסירים, שעומדים מתוחים ופוחדים לסובב את ראשיהם, אני מאמין בקלות לסיפורים הרבים שכאן ב-Ik2 פוקרוב, ממש לא מזמן היכו אנשים בפטישי עץ והביאו אותם לסף מוות".

הכלא של נבלאני

נבלני תיאר את החיים במאסר כ"סדר יום קפדני" בו אסור לקלל ולדבר על פוליטיקה, מה שנאכף בחומרה. בלילה עומד לידו איש "במעיל בצבע אפונה" ומצלם אותו כל הזמן בווידיאו, מה שגורם למנהיג האופוזיציה להתעורר בכל שעה. נבלני התייחס גם לציטוט של עמנואל קאנט מהיצירה "ביקורת התבונה הטהורה" – בו מסופר על שמים זרועי הכוכבים מעל והחוק המוסרי בתוכנו.

מארגון האופוזיציה הקרן למאבק בשחיתות נמסר כי לאחר בידוד של שבועיים, יועבר נבלני לצריף המיועד לשישים אסירים בו יחול איסור לשוחח אחד עם השני.

רק היום נחשף בתקשורת הרוסית כי נבלני ירצה את עונשו במושבת העונשין מספר 2 בפוקרוב. עד הימים האחרונים מקום המאסר היה חסוי. מנהיג האופוזיציה שהה עד כה בבית המעצר "מנוחת המלחים", אליו נשלח עם הגיעו למוסקבה מברלין לאחר הליך השיקום הרפואי מההרעלה ב"נוביצ'וק". בית משפט במוסקבה גזר עליו עונש של מאסר בפועל של כשנתיים וחצי שהומר מעונש על תנאי בתיק "איב רושה".

בין שמים וארץ: שתי ציפורים נלחמות על לטאה אחת
ארה"ב: פרו-פלשתינים שתקפו יהודים הואשמו בפשע שנאה
סין ורוסיה לצד טהרן: איראן הצטרפה לארגון שנגחאי
גרמניה: המשטרה סיכלה פיגוע נגד בתי כנסת ביום כיפור
בשליחות איראן: שיירת משאיות דלק ראשונה הגיעה ללבנון
דיווח: נשיא סין סירב להיפגש עם ביידן
הטליבאן ביקש מארה"ב לתרום לו כספים
בלב הים: שחף נוחת על גב הלווייתן • צפו
ארה"ב: 7 מיליון דולר בעבור מידע שיוביל למעצרו של בכיר
שני ישראלים נהרגו בהתרסקות מטוס ביוון