שני קציני צה''ל אותרו ללא רוח חיים בעקבות התרסקות המסוק

פרופ' מיקי הלברטל, מנהל בית החולים רמב"ם: "הפצוע הגיע בהכרה מלאה, מצבו יציב לחלוטין עם פציעות לא משמעותיות. מטופל ביחידה לטיפול נמרץ עם היפותרמיה. מצבו ...

שני קציני צה''ל אותרו ללא רוח חיים בעקבות התרסקות המסוק

תיעוד: כוחות ההצלה בזירת התרסקות המסוק בחיפה לפני זמן קצר

מנהל מערך הטראומה בבי''ח רמב"ם, מעדכן על מצב הנפגע בתאונת המסוק

רמב''ם

פרופ' מיקי הלברטל, מנהל בית החולים רמב"ם: "הפצוע הגיע בהכרה מלאה, מצבו יציב לחלוטין עם פציעות לא משמעותיות. מטופל ביחידה לטיפול נמרץ עם היפותרמיה. מצבו יציב לחלוטין. שני אנשי הצוות הנוספים הגיעו לבית החולים, לא ניתן למסור פרטים נוספים על מצבם".

שני קציני צה"ל נהרגו בהתרסקות מסוק העטלף, קצין נוסף בצוות חולף ונמצא ברמב"ם במצב בינוני.

דובר צה"ל מסר: מסוק ימי מסוג ״עטלף״ פגע במים אמש (ב׳) במסגרת טיסת אימונים, סמוך לחופי חיפה. על המסוק היו שלושה אנשי צוות, קצין סיור מוסק ושני טייסים..אנשי צוות המסוק חולצו על ידי לוחמי ילת״ם, לוחמי שייטת 13, לוחמי 669 וכוחות שיטור ימי שהעניקו לטייסים טיפול ראשוני".

עוד נמסר: "קצין הסיור נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים. לאחר מאמצי החייאה נקבע מותם של שני הטייסים. הודעה נמסרה למשפחות, צה"ל משתתף בצערן וימשיך ללוותן. מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הורה על קרקוע מערך ה״עטלף״ וכן הורה על עצירת טיסות אימונים בחיל האוויר. בנוסף, מינה מפקד חיל האוויר צוות חקירה בראשות אלוף משנה ט'".

ראש הממשלה, נפתלי בנט הגיב: ""זהו לילה עצוב מאוד. בשם אזרחי ישראל, אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב למשפחות ההרוגים בתאונת המסוק, והחלמה מהירה לקצין הפצוע".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "‏לב כל עם ישראל עם משפחות שני הטייסים שאיבדו את יקיריהם הערב ובתפילות להחלמת קצין הסיור המוסק הפצוע. חיבוק גדול למשפחת חיל האוויר ולצה"ל כולו. חזקה על חיל האוויר שיתחקר את האירוע עד תום ויפיק לקחים. תהא נשמתם של הנופלים צרורה בצרור החיים לעולמים".

שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני משתתף בצערם הכבד של משפחות שני טייסי חיל האוויר שנהרגו הלילה ומייחל להחלמתו המהירה של קצין חיל הים שנפצע. תרומתכם לביטחון ישראל הייתה ותישאר משמעותית וכל שנותר לנו הוא להודות לכם על פועלכם. אני בטוח כי צה״ל ידע להפיק וליישם את הלקחים בצורה הטובה ביותר".

שר הביטחון בני גנץ הגיב: "‏מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחות ההרוגים בתאונת המסוק ורפואה שלמה לפצוע. שוחחתי עם הרמטכ"ל, ואני מבטיח שצה"ל יתחקר את האירוע ויפיק את הלקחים הנדרשים. אני מבקש להודות לכוחות החילוץ שפעלו במהירות ובתנאים לא פשוטים כדי לאתר את צוות המסוק".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי מסר: "תאונת המסוק הערב, אירוע טרגי וכואב. אני מוסר את תנחומיי הכנים למשפחות ההרוגים ז״ל, ומאחל רפואה שלימה ומהירה לפצוע".

שרת התחבורה מרב מיכאלי מסרה: "‏הלב נשבר על שני הטייסים שאבדו בתאונה הקשה והמרה. ניחומים מכל הלב וחיזוק ידיים למשפחות ואיחולי רפואה שלמה והחלמה מהירה לפצוע. יהי זכרם ברוך".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "משתתף בצערן של המשפחות על אבדן יקיריהן. מי יתן ולא ידעו יותר צער ולא יוסיפו לדאבה עוד. בהזדמנות זאת אני קורא לכל תושבי מדינת ישראל לשאת תפילה מעומק הלב לרפואת הפצוע ששוהה בבית החולים".

טייסי חיל האוויר סגן-אלוף ארז שחייני ז

נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס להתרסקות המסוק בחופי חיפה: "הלב הלאומי והפרטי כואב ודואב הבוקר בשל אסון התרסקות מסוק צה"ל אמש. אני שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחותיהם של סא״ל ארז שחייני ורס״ן חן פוגל ז״ל ומאחל החלמה מהירה לאיש הצוות הפצוע. אני מבקש להודות לכלל הכוחות על המאמצים המשותפים במשימת איתור וחילוץ הנעדרים במהלך הלילה."

חבר הכנסת אלי כהן בציוץ בטוויטר: "לילה מר עם קבלת בשורת האיוב, ששני טייסי צה״ל נהרגו בהתרסקות מסוק מול חיפה. שולח את תנחומיי למשפחותיהם ומאחל החלמה מהירה לפצוע. זוהי טרגדיה נוראה, כולנו מחבקים את משפחות ההרוגים ומשתתפים בצערם העמוק. יהי זכרם ברוך".

ראש הממשלה החליפי שר החוץ ויו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד בציוץ בטוויטר: "איבדנו הלילה שני לוחמי צוות-אוויר, הטובים שבטובים. הלב עם המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל, תרומתם ואהבתם לארץ ילוו אותנו ואת זכרונם לתמיד. יהי זכרם ברוך. שולח מכאן איחולי רפואה שלמה ומהירה לקצין חיל הים שנפצע.

ח"כ ניר ברקת (הליכוד) בציוץ בטוויטר הגיב: "הלב נשבר הבוקר מהבשורה הקשה על מותם של שני טייסי חיל האוויר בתאונת המסוק, סגן-אלוף ארז שחייני ז"ל ורב-סרן חן פוגל ז"ל. יחד עם כל עם ישראל אני שולח את תנחומיי העמוקים למשפחות הטייסים, מטובי בנינו שפעלו למען ביטחון ישראל. מי ייתן ותדעו רק בשורות טובות".

בני ברק: תאונת דרכים במעורבות אוטובוס, רכב ואופנוע
בני ברק: הדרת התושבים מתחזוקת לוחות קווי האוטובוסים המקולקלים
הרמטכ"ל קיים תחקיר בנקודת האירוע בה נהרג נתן פיטוסי ז"ל • צפו
טרגדיה בירושלים: בן 10 חודשים לא התעורר משנתו
"מרגישה שמשחקים איתנו": אמו של מוישי קליינרמן הנעדר על המצב העגום
דווקא בבני ברק: קייטרינג נסגר בגלל שב''ח
כך הוצפו הערים החרדיות בהזמנות למיזם בין הזמנים הגדול • צפו
בני ברק: ילד בן 8 נפגע מרכב ברחוב בן יעקב
נתפסו על חם: ארבעה חשודים נעצרו בחשד לפריצת רכב בירושלים
גם היום: הרבנים הורו לרבבות לצאת להפגנות על ביזוי כבוד המת • צפו