עבאס: "רע"מ לוקחת אחריות, היינו על סף מלחמת אזרחים"

ח"כ מנסור עבאס בכנס בית ברל לביטחון חוסן והיערכות לחירום חשף את הסיבות לכניסתו לממשלה דקות לפני פרישתה של חברת הקואליציה זועבי

עבאס: "רע"מ לוקחת אחריות, היינו על סף מלחמת אזרחים"

המכללה האקדמית בית ברל קיימה היום (ה') כנס ראשון מסוגו העוסק בחוסן ומצב המוכנות לחירום בחברה הישראלית בכלל ובציבור הערבי בפרט. הכנס ביוזמת ד"ר אבי ביצור, ראש המגמה לביטחון והגנת העורף. באירוע השתתפו מיטב המוחות והמומחים בתחום החוסן והחירום, שרים ואנשי ציבור.

יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, התייחס לסוגיית המוכנות במגזר הערבי: "שתי מטרות הצבתי לעצמי : לקחת אחריות, לעשות ולא לבקש מאחרים. הצטרפתי לקואליציה כדי לקחת חלק פעיל במאבק נגד הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. המטרה השנייה היא להעיז ולהיות ביקורתיים גם כלפי עצמנו".

יו"ר רע"מ התייחס למבצע "שומר החומות" וחשף כי: "היינו על סף מלחמת אזרחים, הניצנים היו בכיוון הזה".

שר הרווחה מאיר כהן, שמשרדו פרש את חסותו על האירוע, הודיע כי יקים מרכזי חוסן ביישובים הערביים והוסיף: "שגרה ומשילות הם חוסן חברתי. המדינה לא הייתה נוכחת במגזר הערבי. קראו לנו ולא באנו. המדינה הסתירה את פניה. אמרו לחברה הערבית תתמודדו לבד עם הפשיעה שלכם".

פרופ' יולי תמיר, נשיאת המכללה האקדמית בית ברל אמרה: "חובת החוסן חוצה מגדרים ומגזרים בבית ברל אנו פועלים יחד יהודים וערבים במטרה לפתח חוסן אישי ולחזק את היכולת האנושית ולאזן את הפחד עם תקווה".

ראש רח"ל, רשות החירום הלאומית, תא"ל במיל. יורם לרדו: "המלחמה הבאה תהיה רב זירתית והעורף יקבל מאמץ מרוכז מצד האויב כדי לצרוב תחושת ניצחון מבחינתו והפסד מבחינתנו".

ד"ר אבי ביצור, יוזם הכנס וראש המגמה לביטחון והגנת העורף במכללה האקדמית בית ברל: "לבן שלי שגר בינוב יש ממ"ד, לשכן הצמוד שלו שגר בקלנסואה, חמש דקות נסיעה, אין ממ"ד. כשתהיה מלחמה, הטיל יבחין?פנדמיה יודעת להבחין בין חרדי לחילוני? היא לא. לכן אנחנו חייבים לעורר מודעות, לדבר ולא לפחד. אני אומר לא כדי להפחיד אלא כי יהיו אירועים ואסונות. אנחנו חייבים להיות מוכנים, אחרת התוצאה תהיה רעה מאוד".

יו''ר רע''מ, מנסור עבאס
כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט