נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"

משפחה שעשתה את דרכה הלילה סמוך לכפר אל מועייר הם סנוורו בלייזר ירוק מכיוון הכפר ובלמו כדי למנוע תאונה. את הלינץ' שחוו כמה רגעים אחרי, הם לא צפו

נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"

נסיון לינץ בבנימין: עמישב מלט, תושב גאולת ציון שבגוש שילה עשה את דרכו הלילה יחד עם משפחתו לכיוון הישוב כוכב השחר. באמצע הדרך על כביש אלון - סמוך לכפר אל מועייר הם סנוורו בלייזר ירוק היישר אל תוך השמשה הקדמית, מה שהתברר כלינץ' מתוכנן היטב.

"אתמול בערב נסענו מגבעות שילה לישוב כוכב השחר", סיפר עמישב מלט, אב המשפחה שהותקפה. "באמצע הדרך, ממול הכפר אל מועייר אנחנו מסונוורים פתאום מלייזר ירוק. רכבים נוספים מסונוורים וכמעט עושים תאונה. אנחנו עוצרים בצד הדרך מתקשרים למוקד בנימין, ומעבירים להם מיקום של האירוע ותיעוד".

"אחרי מספר רגעים יוצאים לפתע לעברנו 4 רכבים מהכפר ומכאן מתחיל פשוט סרט אימה. ‏בום! השימשה האחורית מתנפצת, מטר אבנים מושלך עלינו מכל עבר", מתאר מלט את רגעי האימה.

"אנחנו נוסעים במהירות חזרה לכיוון שילה, אך הערבים ממשיכים להשתולל עם המכוניות על הציר הראשי, ופשוט מפרקים כל רכב שנוסע על הכביש באבנים ובקבוקי זכוכית. רכב נוסף של תושבת כוכב השחר חוטף, ואנחנו מנסים לשמור על קשר עין ולהכווין כוחות".

לדבריו, "רק כעבור ‏20 דקות מגיעים חיילים לשטח, ועד שהם מגיעים כל הציר זרוע כבר באבנים ושברי בקבוקים. החיילים מגיעים ואומרים ש"אין להם מה לעשות".

כלומר יש להם והם גם מאוד רוצים לעשות, אבל הם אומרים לנו שאסור ואין אישור לכלום. בקיצור תסכול ועצבים ב200 קמ"ש", מסכם מלט בכעס.

הרכב הפגוע בלינץ'
תלונה במשטרה: ארגון שמאל מסתיר את אופי השימוש בכספי ממשלות זרות
אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה