מחדל התחבורה הציבורית: לא הפעם הראשונה

טור אישי: מחדל התחבורה הציבורית כפי שקרתה היום לחרדים בירושלים זכורה לי אישית עוד לפני כשבע שנים

מחדל התחבורה הציבורית: לא הפעם הראשונה כך נראה מערך התחבורה הציבורית לחברה החרדית

היום היינו עדים לתופעה המזעזעת של ההסתה כלפי הציבור החרדי שהביאה לסגירה פתאומית של התחבורה הציבורית לירושלים כשעה לפני כניסת השבת. כך שנמנע לחלוטין מהמשפחות החרדיות, ברוכות הילדים אשר נסעו להוריהם לשבת ואין בבעלותם רכב, לחזור לביתם.

המשפחות נאלצו להיתקע בבית הוריהם יממה נוספת ורק כעת לאחר הפצרות רבות ניאותו חברי הכנסת החרדיים, אשר לא מנעו את הגזירה אף לאחר היוודעה לציבור.

המראה המזעזע של המשפחות הרבות העולות ברגל לירושלים, עם ילדים ועגלות הנישאים על כתפי הוריהם, הזכיר לי חוויה אישית שלא אשכח.

לפני כשבע שנים זכיתי לעלות לראשונה למירון לל''ג בעומר. בשנה זו, ל''ג בעומר חל במוצאי השבת, בבוקר של ל''ג בעומר יצאתי מצפת באוטובוס למירון.

בימה - המעודכנים מעדכנים

הקו היה יחסית ריק, אולם כאשר התקרבתי לבכיש המוביל למירון, נדהמתי למראה עיני: שורות ארוכות של אנשים פוסעות בשולי הכביש ממירון לצפת וזאת בגלל מחדל התחבורה הציבורית...

לא היה מדובר על בודדים אלא על מאות ואולי אף אלפים שפסעו ברגלם אחרי לילה ארוך במירון בגלל שלא היה ניתן לגשת עם הרכב למירון ואף התחבורה הציבורית לא הספיקה לרבבות העולים...

הזיכרון הזה צף לי היום, והחזיר אותי שנים אחורה כאשר ראיתי את המשפחות החרדיות פוסעות במסירות נפש לעיר הקודש ואף מחסום לא מנע מהם להגיע למטרתם.

אני אישית, לוקח לי מכך, שמחדל התחבורה הציבורית לציבור החרדי היה מזמן, ועדיין לא השתנה ואין לנו לסמוך על השתדלותם של חברי הכנסת (לא משנה מה המגזר) אלא על אבינו שבשמים...

טור דעה: לאן לברוח מהסכנה?
מחיר למתמגן - תוכנית חירום לאומית
הזוועה שלא תישכח. התקווה שלא תיגדע / מיכאל זורגר
הרהורים בעקבות אסון מירון
הרהורים על אסון מירון: הסוד הגדול
הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית והאחים המוסלמים - היינו הך?
מנסור עבאס - בשורה אמיתית או אחיזת עיניים?
צה"ל: אותות הוקרה בשווי 10 מיליון שקלים
עתירה לבג"ץ: "נתניהו עושה הכל להימלט מאימת הדין"
יום העצמאות: ממה אנו עצמאים?