בקבינט הקורונה: ראש הממשלה הציג את דרכי הפעולה למניעת התפשטות הנגיף

ראש הממשלה נתניהו התייחס הבוקר להמשך העלייה בתחלואת הקורונה בישראל. בפתח ישיבת קבינט הקורונה אמר ראש הממשלה: אנו עומדים בפני עלייה שיטתית בתחלואה. נתניהו מסר גם את דרכי הפעולה למניעת ההתפשטות

בקבינט הקורונה: ראש הממשלה הציג את דרכי הפעולה למניעת התפשטות הנגיף

דברי ראש הממשלה: ״אני מבקש קודם כל לפתוח באירוע החמור של הקלטה של ישיבת ממשלה שהושמעה בכלי התקשורת. אני לא זוכר בכל שנותיי כראש ממשלה שנעשה דבר כזה. לא מתוך ישיבת ממשלה ולא מתוך קבינט, במקרה הזה קבינט קורונה, דיון עם ראש השב״כ, זה דבר חמור ביותר.


זה דבר שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. אני מבקש מכל הגורמים, לרבות מהיועץ המשפטי לממשלה, לאפשר חקירה יסודית. אסור לנו שהדבר הזה ישתרש, אסור לנו שהדבר הזה ישנה.


נתניהו התייחס לעלייה בתחלואה: מעבר לכך, אנחנו עומדים בפני עלייה שיטתית בתחלואה. אנחנו רואים את זה לא רק כאן, אלא רואים את זה לצערי, גם ברחבי העולם. מדינות שונות כבר נדרשות לכך, גם אנחנו בישראל. היום יוצגו כאן תרחישי הייחוס, אבל גם המלצות של צוות מנכ״לים שכינסתי אתמול במיוחד, מהמשרדים של רוב השרים שמיוצגים כאן, כדי להביא בפנינו המלצות לדרכי פעולה.


דרכי הפעולה האפשריות שנדון בהן – הגברה דרמטית של האכיפה, זה כולל גם את הגדלת הקנסות, מינהלת אכיפה ריכוזית תחת משרד הבט״פ, ורתימת כל הכוחות וכוחות נוספים למשימת הפיקוח והאכיפה.


הדבר השני , זה שימוש בכלים הדיגיטליים. אנחנו יודעים שהנושא הזה הוא בעייתי, אבל מנגד אנחנו יודעים גם שהוא תרם לנו רבות לריסון המגפה, ונראה כיצד אנחנו יכולים להתגבר על הבעיות על מנת להשיג הורדה של התחלואה.


הדבר השלישי, זה סגרים אזוריים שזה כלי שאנחנו כבר נדרשים לו על מנת להימנע מסגרים רחבים כלליים.


והדבר הרביעי, הוא דברים שקשורים בהגבלת ההתקהלויות - צעד מאוד חריף, אני מציע שנשקול אותו, נראה אם אנחנו נזדקק לו ומתי נזדקק לו, ויש לו כמובן השלכה על פעולות מסויימות שאישרנו אותן. נראה אם נזדקק להם. אלו הכותרות העיקריות אבל יש גם בוודאי נושאים אחרים.״

null

null

נתניהו בקבינט הקורונה
אדלשטיין לתושבים: המגבלות אינן עונש
לאחר הסערה: סוכם על הקמת מלון לתושבי ביתר
פינת החי: צפע ארצי-ישראלי
בקשתם של ישראלים רבים לשוב לארץ עקב הקורונה, מביא לפתרון בעיית "בריחת המוחות"
פועל נפגע ממשאית בביתר עילית
אל-על מתייעלת בהיקף של 86 מיליון דולר
סגר לשבוע על העיר ביתר עילית
שני נוסעים חרדים נפצעו בינוני בתאונת דרכים סמוך לצור הדסה
הנתונים המלאים נחשפים: רק 2.2% נדבקו בבית הכנסת. 66% נדבקו בבית
נער חרדי שרכב על קורקינט חשמלי נפצע בינוני בתאונה באלעד