אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה

ח''כ אייכלר במתקפה קשה על חברי מפלגת ימינה: "לא רק שהם התרחקו מהרבנים שלהם אלא הם נלחמים נגד אותה יהדות נאמנה"

אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה ח''כ ישראל אייכלר

במהלך נאום בכנסת בו סקר ח"כ הרב ישראל אייכלר את השתלשלות החילון בעם היהודי רח"ל, קרא להם לשוב אל היהדות ולהיזהר מפני מסלפיה ועוקרי יסודותיה. "במשך הדורות שרד העם היהודי בים של צרות, במדברי העוני וביערות עד של חיות טרף, בדמות רודנים ושונאים שניסו להכחידם, בטוב וברע, בפיתויים ובדיכויים".

"הצדיקים, הרבנים וכל זקני הדורות, שאפו את השאיפה הקדושה להעברת החינוך היהודי מדור לדור בטהרתו והמשך המסורת מדור לדור. אלפי שנות גלות עם ישראל חי על פיהם והלך לאורם של חכמי ישראל אותם רבנים, אותם אדמו"רים ואותם מחנכים, שלא סטו מנתיב האבות ומדברי הנביאים וחז"ל", הוסיף.

עוד תיאר: "כל אחד לפי מנהגי אבותיו במולדתו ובארצו. מפעים לראות איך המתבוללים שהתנתקו מן העוגן של התורה נסחפו לגלים התת-ימיים ולא הותירו זכר ליהדותם. דווקא אנשי התורה והאמונה הצליחו להעביר את המסורת מאבא לבן ומרב לתלמיד. רק במאה-מאתיים שנים האחרונות כשהחל המרד של הרפורמה והמודרנה, של ההתחברות אל תרבות הגויים, קרה אסון. אסון קיומי של התנתקות מן היהדות".

יאיר לפיד וראש הממשלה נפתלי בנט

אייכלר התייחס להקמת הרבנות הראשית: "כאשר הרב קוק הקים את הרבנות הראשית, חששו החרדים מפני אופיה העתידי. אך אפשר לראות בכתובים את מה שהוא ציפה מהרבנות הראשית: שהיא תיצור את תשתית העם היהודי אשר שב לארצו, את קדושת הארץ הכשרות והשבת וכל הדברים הקשורים לחיים יהודיים בארץ הקודש".

אייכלר הציג את המצב הנורא בו נמצאים אנו כעת: "כאשר אני רואה היום ממשלה ומישטר חילוני המבקש לעקור את הכל, הרס הרבנות זה רק הסמל. יש ציבורים גדולים, שאבות אבותיהם היו תלמידיהם של אנשים קדושים. אבות אבותיהם ורבותיהם רצו שילכו בדרכי ה'. ומה קרה? לא רק שחלק מהם התרחק לגמרי, שזה אסון הכי גדול, שיכול לקרות ליהודי. "גדול המחטיאו יותר מן ההורגו".

ח'כ איילכר זעק על הבורות ביחס למסורת ישראל: "יותר מכך. אמר לי מקודם אחד מחברי הכנסת הלא דתיים, שכואבת לו העובדה שבאוכלוסייה הערבית אין אחד שלא יודע את הקטע הראשון של התיפלה האיסלמית. ואילו אם תכנס לתיכונים כמו גימנסייה הרצליה, (אני מצטט אותו מה שאמר לי פה בחוץ) ותגיד "שמע ישראל", נראה כמה ילדים יודעים להמשיך את הפסוק בשלימותו".

שר הדתות מתן כהנא מפתח הרפורמה בכשרות

ח''כ אייכלר תקף את בנט בכך שנלחם נגד היהדות: "כשרואים אנשים עם כיפות סרוגות שיושבים בממשלה, ואת מי שבחר בהם, לא רק שהם התרחקו מהרבנים שלהם אלא הם נלחמים נגד אותה יהדות נאמנה, שסך הכול רוצים להמשיך בדרך האבות. רוצים להמשיך לשמור על נר הנשמה, לשמור על התורה ולחזק את התורה".

אייכלר פנה לציבור הדתי: "אני קורא קודם כל לכל הדתיים, שאבותיהם היו תלמידיהם של בית המדרש של הרב קוק, אל תתחברו לעוקרי הדת. אחר כך אנו פונים לצאצאיהם ותלמידיהם של אבות החסידות ושל גאוני ליטא וחכמי הספרדים אל כולם יחד: לפחות אנחנו נגן על החומות ולא נחריג אחד את השני אלא נהיה יחד חזית אחת נגד כל מי שמבקש את רעתנו".

אייכלר סיים בקריאה לכל האנשים שנקראים חילוניים: "צאו וחיזרו אל הספרים של האבות של הסבים והמסורת של הסבתות שלכם. שובו אל דרך הרבנים שאתם מתייחסים אליהם מדור לדור, לימדו מה הם אומרים, תפתחו את הספרים תחזרו אל המעיין, תשתו את המים ותתחזקו. חזקו ואימצו למען עמנו ולמען ארצנו".

נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"