טיסתכם שונתה? כעת לא תחכו זמן רב להחזר

אושר בקריאה ראשונה קיצור המועד להשבת התמורה בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה

טיסתכם שונתה? כעת לא תחכו זמן רב להחזר מטוס- אילוסטרציה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק שירותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה), התשפ"א-2020. מדובר בהצעה ממשלתית אליה הוצמדה הצעה פרטית של חברי הכנסת יעקב מרגי, הילה שי וזאן, יבגני סובה ויצחק פינדרוס.

מוצע לקצר את המועד להשבת התמורה לנוסע בשל ביטול, איחור או הקדמה של טיסה בתקופת מגפת הקורונה, כך שלגבי טיסות שמועד המראתן הוא מיום 1.12.2020 המועד להשבת התמורה יהיה בתוך 30 ימים ממועד ההמראה המתוכנן, במקום בתוך 90 ימים כפי שנקבע לגבי טיסות כאמור.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "בחלוף כ–8 חודשים מאז פרוץ משבר הקורונה, ולאחר שמרבית חברות התעופה (הן הישראליות והן הזרות) קיבלו סיוע ממשלתי שהיה אמור לסייע משמעותית במצוקה התזרימית הקשה שאליה נקלעו, ההערכה היא כי מבחינת תזרים המזומנים מרבית חברות התעופה והמארגנים יכולים לעמוד בהשבת תמורה בטווחי זמן קצרים כמוסדר בחוק שירותי תעופה הקבוע, ואין עוד הצדקה לדחייה כה משמעותית בהשבת התמורה; וכמו כן, להשבת התמורה בטווח זמן קצר יותר יכולה להיות משמעות רבה מבחינת ציבור הנוסעים, בייחוד בטיסות שהן למטרות חיוניות".

ח"כ הילה שי וזאן: הצעת החוק החשובה שיזמנו נועדה בראש ובראשונה לעזור לצרכנים מול הקשיים שמציבות בפניהם חברות התעופה. אני רואה בהמשך פעילותן של חברות התעופה ומניעת קריסתן כאינטרס צרכני מובהק, אך לא ייתכן שארבעה חודשים מאז העברת הוראת השעה אני מקבלת מאות פניות של צרכנים שעדיין לא קיבלו את כספם. סדרי העדיפויות השתנו מקצה לקתה, כסף ששימש בעבר לכרטיסי טיסה, היום משמש לצרכים הבסיסיים ביותר".

חדירה לפרטיות: נחשף מידע אישי על 140,000 חולי קורונה ללא ידיעתם
'מים חיים': כך ינצלו חיי הגלמודים
וויזאייר משיקה קו ישיר בין תל אביב לאבו דאבי
הרצליה מדיקל סנטר: עם הפנים לציבור החרדי
ח"כ פורר לשר אוחנה: הפסק את ההתעללות בנהגים
בשורה טובה: עוקץ הקשישים יורד דרסטית
LG חשפה סמארטפון עם מסך נגלל
לראשונה: רישום ילדים לגן בבית הכנסת
בני ברק: העירייה נתבעת על מאות אלפי ש''ח
תעריף החשמל ירד: חברת החשמל משיקה מחשבון לחישוב הירידה בתשלומים