פרויקט השמיטה הממשלתי יצא לדרך

 נחתם מיזם השמיטה המשותף לארגונים המובילים את הסברת השמיטה יחד עם המשרד להשכלה משלימה והאגף לתרבות תורנית

פרויקט השמיטה הממשלתי יצא לדרך פרויקט השמיטה הממשלתי

ממשלת ישראל באמצעות המשרד להשכלה משלימה - האגף לתרבות תורנית, מקדמת את ההיערכות לקידום הסברת שנת השמיטה לקראת השנה הבאה.

לשם כך נחתם מיזם משותף אותו הובילה המחלקה לתרבות תורנית מטה בנימין, עם הארגונים העוסקים בנושא: "מכון התורה והארץ" מכפר דרום ת"ו, "המכון לחקלאות על פי התורה" של הרב אפרתי, ו"המכון למצוות התלויות בארץ" של הרב שניאור זלמן רווח.

הפרויקט יצא לדרך בסיוע ראש מועצת בנימין וגזבר המועצה ישראל מלאכי שבמסגרת דיוני התקציב שאושר לפני כחצי שנה, ריכזו את סעיפי התקציב הנוגעים להתיישבות, לחינוך הדתי ולמפעלי הציונות הדתית יחד עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו. השר לשעבר זאב אלקין דחף אף הוא את קידום הנושא דרך המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה שבראשו עמד באמצעות האגף לתרבות תורנית בראשות הרב איתיאל בר לוי.

מעמד חנוכת הפרויקט נערך באולם מליאת מועצת בנימין ובו השתתפו נציגי הממשלה והארגונים. מנכ"ל המשרד להשכלה גבוהה מרדכי בניטה ומשלימה בירך כנציג הממשלה את הפרויקט להנחלת השמיטה.

במסגרת הפעילות, האגף לתרבות תורנית יקדם פעולות הסברה לציבור ולחקלאים, כמו סרטונים והדרכה לחקלאים, גננים ואנשי מקצוע. יהיו סיורים לציבור ולמשפחות ללימוד ההלכות ולחשיפה לפתרונות הטכנולוגיים העכשוויים. יהיה גם מוקד הלכתי שישיב לשאלות.

הרב יוסף אפרתי אמר כי "כיום, בשונה למצב בתחילת היישוב היהודי בארץ ישראל, המצב ב"ה מאפשר לגשת אל השמיטה בצורה שאנו היום מנסים להנחיל לחקלאים ולציבור". הרב אפרתי הוסיף ואמר כי "כל דונם ששומר שמיטה מקרב את גאולת ישראל. כשנעשה זאת יחד כל המגזרים נזכה לברכת הקב"ה האמורה בתורה של "ציוויתי את ברכתי".

הרב יגאל קמינצקי אמר: "יש צימאון אדיר בציבור הישראלי ליהדות, למסורת ולתורה, ואני מדבר על ציבור חילוני גדול מאד. גם עניין השמיטה יכול למצוא שם אוזן קשבת ומתעניינת. מאחורי השמיטה יש ערכים גדולים שמובילים עם ומניעים אותו למחשבה על משמעות ומקומה של העבודה ביחס למטרות המרכזיות והאמיתיות של החיים".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בירך על הפרויקט ואמר כי: "זכות היא לחקלאות בבנימין להוביל מיזם שבמהותו קושר בין העם לבין הארץ".

פרויקט השמיטה הממשלתיפרויקט השמיטה הממשלתיפרויקט השמיטה הממשלתיפרויקט השמיטה הממשלתיפרויקט השמיטה הממשלתי
צפו: כך נתפסה הברחת חומרים לייצור רקטות ברצועת עזה
נחנך קורס חשמלאים לאוכלוסייה החרדית בחסות ההסתדרות
הבית או האוטו נפגעו מרקטה? אלו הפיצויים שמגיעים לכם
הנפקה אפשרית של שקל דיגיטלי • "תם עידן דחיית המטבעות הדיגיטליים"
ממצאי הסקר: העבודה מרחוק צומחת באירופה
תכירו את 7 אתרי הנדל"ן "המבוזבזים" ביותר במדינת ישראל
המחבל שרצח את גואטה יקבל כסף לשני בתים
בני ברק: אלוני משקיעה מיליון ₪ בסניף הדגל
הגברת המודעות להטבות בעמלות לאנשים עם מוגבלות
עלייה של 1380% ביבוא כלי רכב