הגר"ד לאו בקריאה: הקדימו את זמן הגעתכם לציון

הרה"ר לישראל הגר"ד לאו בקריאה לציבור "בכדי למנוע חילולי שבת המוניים במירון אנא הקדימו את זמן הגעתכם לציון הרשב"י" בשל הסמיכות של ל"ג בעומר השנה לכניסת השבת

הגר"ד לאו בקריאה: הקדימו את זמן הגעתכם לציון הרהבימה - המעודכנים מעדכנים

הרה"ר לישראל הגר"ד לאו בקריאה לציבור "בכדי למנוע חילולי שבת המוניים במירון אנא הקדימו את זמן הגעתכם לציון הרשב"י"


בשל הסמיכות של ל"ג בעומר השנה לכניסת השבת יצא הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו בקריאה לציבור להקדים את ההגעה והחזרה ממירון בכדי שלא לגרום לחילולי שבת המוניים לצוותי הביטחון וההצלה המוצבים על ההר בימים אלו.


כמו כן קורא הרב הראשי להתפלל ולזעוק עבור אחינו ברחבי העולם הזקוקים לישועה.


מכתבו של הרב הראשי: אחד מן הימים הנשגבים במהלך השנה הוא יום ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי זיע"א. מאז תור הזהב בצפת עת עלו האר"י הקדוש ותלמידיו למירון, נתקבל מנהג זה ובמשך מאות שנים עולים רבים ביום זה לפקוד את קברו של רבי שמעון.


העלייה לקברו כוללת גם הדלקת "מדורת אש" לכבוד התנא האלוקי זיע"א. על ענין ההדלקה נאמרו טעמים רבים, הן בדרך הנגלה והן בדרך הסוד. בספר הזוהר נכתב שבשעה שרבי שמעון ישב ולמד תורה, הייתה אש בוערת סביבו.


השנה חל ל"ג בעומר ביום שישי. רבים הם העולים לפקוד את הציון של הרשב"י במירון.


על מנת להימנע מגרימת חילול שבת, ולאפשר לכוחות הביטחון האמונים על שמירת הסדר הציבורי לסיים את ההיערכות המיוחדת הכוללת מספר רב של שוטרים וכוחות הצלה. אני פונה בקריאה לציבור העולים למירון בהילולת הרשב"י זיע"א, אנא הקדימו את זמן הגעתכם לציון הרשב"י ושימו לב לצאת לביתכם מוקדם ככל הניתן, זכות שמירת השבת תעמוד לכם ולבני ביתכם עד עולם.


כדאי לזכור את דברי רבי יוחנן משום רבי שמעון בר יוחאי "אלמלי משמרין ישראל שתי שבתות כהלכתן מיד נגאלין" - גאולת ישאל מסורה בידינו.


לאור השמועות הכואבות אודות אחינו בני ישראל ברחבי העולם הזקוקים לישועה, מן הראוי כי נעתיר בתפילה - אנו יושבי ארץ הקודש - שהחולים יבריאו והבריאים לא יחלו. ונוסיף בסיומה של כל תפילה לומר "אחינו כל בית ישראל וכו'", וזכות הצדיק תגן עלינו ועל כלל ישראל והעולם כולו.

האם יהיה מותר להכין מכשירי אוכל נפש ביום טוב • הלכה יומית
כמה כח באמת יש לך? תלוי! • צפו
הדף היומי מסכת יבמות דף עו
שידור חי: מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א
שידור חי: הרב מאזוז מוצ"ש בחקתי תשפ"ב
הילד טעה? כך נחנך אותו נכון! • צפו
הדף היומי מסכת יבמות דף עה
הדבר שישנה אותך מהקצה לקצה • פרשת בחוקותי • צפו
הדף היומי מסכת יבמות דף עד
מעמד ההדלקה בליל ל"ג בעומר בקאליב