בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר עלה להר הבית: "הממשלה שלנו לא תיכנע לאיומי החמאס". יו"ר עוצמה יהודית השר לביטחון לאומי עלה הבוקר להר הבית, כשהוא מלווה ב...

בצל איומי חמאס: בן גביר עלה הבוקר להר הבית בן גביר בהר הבית הבוקר

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר עלה להר הבית: "הממשלה שלנו לא תיכנע לאיומי החמאס".

יו"ר עוצמה יהודית השר לביטחון לאומי עלה הבוקר להר הבית, כשהוא מלווה בכוחות משטרה רבים. זו הפעם הראשונה שהשר בן גביר עולה להר מאז הבחירות.

בן גביר אמר בהר כי: "הממשלה שלנו לא תיכנע לאיומי החמאס. הר הבית הוא המקום החשוב ביותר לעם ישראל, ואנחנו שומרים על חופש התנועה למוסלמים ולנוצרים אבל גם יהודים יעלו להר ומי שמאיים צריך לטפל בו ביד ברזל".

בן גביר קיים אמש הערכת מצב עם מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים ונפגש עם ראש השב"כ וכולם קבעו שאין מניעה שבן גביר יעלה להר הבית. גורמי ביטחון שהשתתפו בהערכת המצב סברו גם שהתקפלות מול האיומים תהווה פרס לטרור ומתן לגיטימציה לפעולות נגד ישראל.

ליברמן על עליית בן גביר להר הבית: "זה אומר דבר אחד, שהוא לא סופר את נתניהו".

תום ניסני, מנכ"ל ארגון בידינו למען הר הבית, ברך על עליית בן גביר להר הבית: "כל הכבוד לשר בן גביר שעלה להר הבית ולא נכנע לאיומי והפחדות החמאס. בינתיים השמש ממשיכה לעלות והמזרח התיכון לא בער. גם אם יש מי שינסה להבעיר את השטח, צה"ל והמשטרה יסירו את האיום. הגיע הזמן להיות באמת עם חופשי בארצנו, גם בהר הבית".

גלעד קריב (העבודה): ״העליה להר הבית מוכיחה מה סדרי העדיפויות של בן גביר ומה באמת מעניין אותו ואת שותפיו - לא הבטחון האישי של אזרחי ישראל ותפקוד המשטרה אלא קידום תפיסת עולם קיצונית לאומנית ומשיחית. במיוחד ביום הצום של עשרה בטבת חשוב להזכיר שחורבן בתי המקדש נגרם עקב החיבור בין קיצוניות פוליטית, שכרון כוח ושחיתות שלטונית. ההתייצבות מול התופעות האלה חיונית להבטחת עתידה של ישראל.״

הרב אלבוים: ברכות לשר בן גביר שהעלה את הר הבית על ראש שמחתו בעיתוי הנכון ביותר

ראש מינהלת הר הבית הרב שמשון אלבוים מגיב בברכות על עלייתו של השר לביטחון לאומי להר הבית.

עליית ההודייה של השר לבטחון הפנים להר הבית ביום הצום של "עשרה בטבת", הוא בעיתוי הנכון ביותר, והביטוי הנכון ביותר לדיסוננס החורבן והקוממיות המשמשים בעירבוביה במקום המקדש אחרי למעלה מחמישים שנות שחרורו.

במינהלת הר הבית ציינו בסיפוק את התהליך החיובי שעובר על הר הבית כבר 8 שנים ברציפות. מאז ימי נתניהו וגלעד ארדן שעלה להר הבית כשר לבטחון הפנים אחרי הפיגוע הקשה שבו נפלו במקום שניים משוטרי ההר, המהפך השירותי של משטרת ישראל והסדרת התפילות החרישיות במקום שזוכות כיום להשתתפות של 50,000 יהודים בשנה.

במינהלת הר הבית מברכים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, את השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר ואת משטרת ישראל שממשיכים ומעצימים את המדיניות החיובית הראויה למקום הקדוש ביותר לעם היהודי. ברוכים יהיו לאלוהי ישראל ויזכו לקדם עוד את המקום בשלום ובשלווה ובצעדים גדלים והולכים.

אמש התקיימה הערכת מצב בראשות המפכ״ל וממ״ז ירושלים בה החליטו בתיאום עם נתניהו לאפשר את עלייתו של השר בן גביר להר הבית.

העלייה הסתיימה והתקיימה ללא אירועים חריגים.

בני ברק: במהלך הלילה בוצע ירי לעבר עסק, האופנוע נמצא מתחת לבניין
רק בישראל: דו"ח תחת דו"ח
נהג משאית נעצר לאחר שביצע עקיפות מסוכנות
ירושלים: בת שנה וחצי לא התעוררה משנתה
ביתר עילית: בת 13 נפגעה מרכב עובר
באותו יום שבו בן גביר עלה: 3 נערים יהודים נעצרו בהר הבית
כשמחרשה פוגשת עמוד חשמל | צפו!
33 נוסעים: תאונה מחרידה בין משאית לאוטובוס שמסיע ילדים | צפו
בני ברק: פלסטיני תקף אישה כשיצאה ממעלית בבני ברק
ירושלים: הולך רגל נפגע מאוטובוס בתאונת דרכים