ח''כ אורבך טוען: "אין פה תוכנית התנתקות ואין פה אסון אוסלו"

אמש בהפגנות מול ביתו של ח''כ ניר אורבך מימינה ניסה ח''כ ניר להשקיט את הרוחות • ח''כ קרעי בתגובה: "אורבך צודק. זה לא אוסלו ולא ההתנתקות, זה יותר גרוע"

ח''כ אורבך טוען: "אין פה תוכנית התנתקות ואין פה אסון אוסלו"

אמש נערכה הפגנה מול ביתו של ח''כ ניר אורבך מימינה במטרה לתמוך בו במניעת הקמת ממשלת שמאל. ח''כ ניר אורבך יצא למפגינים וניסה לשכנעם להפסיק את הרעש בלילה וטען: "אני אומר לכם באחריות, כי אף אחד מאיתנו לא ישן בלילה... קודם כל, בואו נוריד להבות, בואו נרגיע. אין פה תוכנית התנתקות ואין פה אסון אוסלו".

עוד טען: "יש פה החלטה מאוד מורכבת ומאוד קשה, אבל בואו נרגיע כי עם ישראל לא מסתכל רק עליי, הוא מסתכל גם עליכם שאתם פה. אני הולך לנוח קצת כדי שאוכל לקבל החלטה נכונה".

ח''כ שלמה קרעי הגיב לדברי ח''כ ניר אורבך: "אורבך צודק. זה לא אוסלו ולא ההתנתקות, זה יותר גרוע! לא רק ארץ ישראל בסכנה מהממשלה הזו, גם תורת ישראל!".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, רבנים מהצינות הדתית פרסמו מכתב בסוף שבוע שעבר לאחר הודעתם של בנט ולפיד לנשיא כי 'עלה בידם להרכיב ממשלה. במכתב קוראים הרבנים "לעשות הכל כדי שממשלה כזאת לא תקום".

במכתב כתבו: "אי אפשר להשלים עם המציאות שתקום ממשלה בישראל שתפגע בדברים היסודיים ביותר בענייני דת ומדינה שהיו מקובלים מאז קום מדינת ישראל ועד היום על ידי כל ממשלות ישראל".

"אין ספק שבממשלה הזאת ייפגעו גם ענייני הביטחון, ששייכים לעצם קיומנו כאשר היא נשענת על תומכי טרור וגם יהיו בה שרים שקוראים לבית הדין הבינלאומי בהאג לחקור את מפקדי צה"ל על פשעי מלחמה" הוסיפו הרבנים.

ח''כ שלמה קרעי

"חייבים להשתדל ולעשות הכל כדי שממשלה זאת לא תקום". קראו הרבנים והוסיפו "זה לא מאוחר מידי, זה בהחלט אפשרי". על המכתב חתמו בכירי רבני הציונות הדתית, בהם הרב חיים דרוקמן.

לאחר הוצאת המכתב דיווחנו אמש כי ראש השב''כ הוציא אמר כי ישנו שיח אלים ויש להפסיקו. בעקבות הודעת השב''כ, הותקף מכתב הרבנים מהצינות הדתית כביכול הינם מסיתים לאלימות.

בעקבות זאת, הוציא הרב דרוקמן אמר כי הוא "מבקש להרגיע את כולם".

"הובא לדיעתי שיש שמודאגים ממכתב הרבנים לפעול נגד הקמתה של ממשלת השינוי, כאילו מדובר באיזושהי הסתה, אז אני מבקש להרגיע את כולם - אין כאן שום הסתה, ההסתה קיימת רק בדמיון של אלה שאומרים כך". אמר הרב דרוקמן.

הרב דרוקמן הסביר, "מדובר באמת בקריאה אמיתית, כואבת, מפי רבנים שחושבים שהממשלה שעומדת לקום היא לא תהיה טובה לעם ישראל".

עוד הוסיף: "לא יעלה על הדעת שמדובר באיזושהי אלימות, בין אם זו אלימות פיזית או אפילו אלימות מילולית, אלא רק בדרך דמוקרטית ניתן לעשות כל מה שאפשר כדי למנוע את הקמתה של הממשלה הזו, זאת המשמעות הפשוטה של קריאת הרבנים".

ח''כ ניר אורבך מימינה
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח