למצות את הדין: מבצע 'חוק וסדר' יוצא לדרך

בעקבות המאורעות האלימים בתקופה האחרונה במשטרה הודיעו על מבצע 'חוק וסדר' במסגרתו אלפי שוטרים יפעלו בעצימות גבוהה נגד המתפרעים כדי למצות עמם את הדין

למצות את הדין: מבצע 'חוק וסדר' יוצא  לדרך פעילות מג

בעקבות המאורעות האלימים שפקדו את מדינת ישראל בשבועיים האחרונים, ולאחר התייעצות בין השר לביטחון פנים, חה"כ אמיר אוחנה למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי, משטרת ישראל מרכזת מאמץ כוחות מתוגבר ותחל מהערב במבצע 'חוק וסדר' במסגרתו אלפי שוטרים ולוחמי מג"ב ומילואים יפעלו בעצימות גבוהה ובפריסה מקיפה נגד המתפרעים, העבריינים וכל מי שהיה מעורב במאורעות, כדי למצות עמם את הדין.


לדברי המשטרה פעילות זו היא המשך ישיר לפעילות המשטרה בשבועיים האחרונים בה בוצעו למעלה מ-1,550 מעצרים והוגשו כ-150 כתבי אישום (בחלקם עם ריבוי נאשמים).


מטרת המבצע הם אומרים כדי "למצות את הדין עם המעורבים במאורעות ובפשיעה החמורה והלאומנית, החזקה וסחר באמל"ח, הצתות, עבירות רכוש, השתייכות לאירגוני פשיעה ועבירות כלכליות".


פרטי המבצע: המבצע מתוכנן בפריסה ארצית, ויטלו בו חלק אלפי שוטרים בהם כלל מחוזות ויחידות משטרת ישראל ומשמר הגבול, פלוגות המילואים, יחידות מיוחדות ובשילוב כלל היכולות המבצעיות והטכנולוגיות הקיימות.


מיקוד המבצע בעבירות שצוינו בדגש לביצוע מעצרים, חיפושים וחקירות המעורבים, אשר עתידים להוביל להגשת כתבי אישום וכליאת העבריינים מאחורי סורג ובריח.


חלק מהיעדים שסומנו הם החזרת ההרתעה והגברת המשילות במקומות מועדים במדינת ישראל, לצד שמירה על ביטחונם האישי של אזרחי ישראל. "על פורעי החוק לדעת שידה הארוכה של המשטרה תגיע לכל מי שיבחר בדרך האלימות".


בריאיון לחדשות הערב ב'כאן 11' התייחס אמש (ראשון) השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה להתפרעויות ולאירועים האלימים בערים המעורבות, ואמר כי "היו רבים מדי מקרב החברה הערבית, בעיקר צעירים, שהרימו יד על מדינת ישראל". אוחנה הוסיף: "האש כובתה אבל הגחלים עדיין לוחשות, המצב יכול להסלים ברגע".


עוד אמר אוחנה כי "זה הרבה מעבר לפשיעה בחברה הערבית. להפריד בין הנושא של הפשיעה לבין ההתקוממות הלאומית שראינו. חלק גדול מהפורעים היו בעלי עבר פלילי, אבל הסנטימנט שעבד פה הוא סנטימנט לאומי אנטי-ישראלי".

השר אמיר אוחנה בסיור בלוד

באותו נושא התייחס השר גם למתיחות מול המפכ"ל קובי שבתאי, שאמר לאחרונה על האירועים האלימים כי "נמצה את הדין עם הטרוריסטים משני הצדדים". מיד לאחר דברי המפכ"ל תקף אותו אוחנה ואמר כי מדובר ב"התבטאות מקוממת". בראיון אמש אמר אוחנה כי יחסיו עם המפכ"ל מצוינים אך אמירתו היתה קשה.


"אני מגבה גיבוי מלא את המפכ"ל בפעולות שהוא עושה", אמר אוחנה. "מכיוון שהאמירה שלו הייתה פומבית גם הביקורת הייתה פומבית. זו הייתה אמירה קשה מאוד. בזמן שיש פרעות ביהודים ושריפת בתי כנסת – לדבר על כך שתפקיד המשטרה הוא לחצוץ בין הצדדים? היו פה פרעות שיהודים ביקשו לעשות בערבים? לא ראינו דברים כאלה. היה אירוע נקודתי בבת ים, אירוע חמור שבו מהר מאוד המשטרה שמה ידה על החשודים. הניסיון לייצר סימטריה פשוט לא מסתדר עם המציאות".

בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל
כוכבי ים מסוג גרגירנים נצפו בשמורת האלמוגים • גלריה
בני ברק: הוקם צוות חירום לטיפול בחשד לליקוי מבנים