צפו: המשטרה הורסת בתים עם יהודים בתוכם

עשרות שוטרים מלווים בכלי הרס פשטו לפני שעה קלה על גבעת עוז ציון שבבנימין, והחלו בכיתות הבתים לקראת הריסתם. בגבעה מתגוררות 2 משפחות וגרעין של בחורים, וכן...

צפו: המשטרה הורסת בתים עם יהודים בתוכם

נערים מתבצרים בבית לפני הריסה

עשרות שוטרים מלווים בכלי הרס פשטו לפני שעה קלה על גבעת עוז ציון שבבנימין, והחלו בכיתות הבתים לקראת הריסתם.

בגבעה מתגוררות 2 משפחות וגרעין של בחורים, וכן קיים במקום בית מדרש פעיל ובית כנסת שבכוונת הכוחות להרוס כעת. על פי דיווחים מהשטח, 2 תושבים כבלו את עצמם במתקןם ברזל לרצפה במטרה לעכב את הפינוי ולהקשות על הכוחות במלאכת ההרס. על ההערכות מדובר בעיכוב משמעותי שיתכן ויקח מספר שעות כדי לפרק את המתקן. נציין, כי מדובר בהרס השישי בהתיישבות בחודש האחרון, דבר שמהווה עליה חדה ביותר ומצביע על שינוי מדיניות הממשלה בנושא.

בגבעה תקפו בחריפות את ההרס: "נפתלי בנט, איילת שקד וניר אורבך הם האחראים לשליחת כוחות ההרס הבוקר, כחלק ממגמה שמובילה הממשלה שמטרתה הקמת מדינה פלסטינית בשטח".

"מסביבנו פזורים מאות בתים ערבים שנבנו בצורה בלתי חוקית, אך בנט ושקד בוחרים להרוס דווקא ליהודים. יש כעת מערכה אמיתית על יהודה ושומרון, אך איננו מתכוונים לוותר ונמשיך להיאבק על עתיד ארץ ישראל", הוסיפו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב: "תאוות ההרס של בנט גנץ להרוס מאחזים לא נגמרת. זו אותה ממשלת ישראל שלא הורסת בנגב, ומעבירה חוק חשמל לפורעי החוק. הממשלה גיבורה רק על יהודים".

במקום עשרות תושבים שמוחים כנגד ההרס, ועשרות תושבים נוספים שזורמים למקום. ככל הנראה הפינוי ייארך עוד שעות ארוכות. מוקדם יותר נעצרו שני נערים שהיו בדרכם לגבעה, ושוטר יס"מ תועד כשהוא מאיים באקדח טייזר לעבר תושב שתיעד את האירוע. כוחות המשטרה החלו בהריסת הבית באמצעות כף הטרקטור בזמן שהתושבים נמצאים בתוכו.

כוחות המשטרה הצליחו להוציא בדקות האחרונות את אחד התושבים שהתבצר, וכעת באים לפרק את מתקן ההתבצרות השני בעזרת כלי פריצה.

על פי דיווחי התושבים הכוחות החלו בהריסת קירות הבית באמצעות כף הטרקטור בזמן שהמתבצרים עדיין בתוכו, ותוך סיכון ממשי לשלומם של התושבים. עד כה דווח על שלושה נערים שנעצרו בזמן שמחו כנגד ההרס.

עם נשקים שלופים: המשטרה בהרס הבתים היהודיים
זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"