פיתוח חדש: רחפנים יפעילו משלוחים ברחבי העיר

לקראת עידן חדש? שרת החדשנות והמדע ביקרה במיזם הרחפנים הלאומי אשר צפוי לחולל מהפכה מרעישה

פיתוח חדש: רחפנים יפעילו משלוחים ברחבי העיר אילוסטרציה

שרת החדשנות המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן ביקרה היום (ה׳) במרכז הבקרה של חברת נתיבי איילון בתל אביב ובמתחם הטיסה בחדרה כדי לבחון את מיזם הרחפנים הלאומי - יוזמה משותפת של רשות החדשנות, נתיבי איילון, רשות תעופה אזרחית ומשרד התחבורה.

השרה קיבלה סקירה על המיזם הלאומי, שהחל לפעול בינואר 2020 ומפתח רשת ארצית לשילוח בשטח עירוני. זאת, באמצעות פיתוח טכנולוגיה של טיסת רחפנים נמוכה מאוד. כמו כן, הוצגה בפניה הדגמה של טיסת הרחפנים בשטח אורבני.

השרה פרקש הכהן אמרה ביחס לפרויקט, כי הפיתוח יכול להביא לשיפור בחיי האזרחים, וזאת לפני הרעש העצום שעתיד לחולל: ״פיתוח רחפנים לצורך משלוחים זו דוגמה אחת כיצד מחקר ופיתוח הופכים להיות כלי חשוב בשיפור חיי האזרח. יש במיזם זה ערך מוסף כלכלי וטכנולוגי משמעותי שנותן לישראל יתרון בשוק הגלובאלי התחרותי והופל אותה למקום עם יתרון נסייני".

״מדובר בתחום חדש שעדיין אין בו רגולציה ברורה. כדי לאפשר חדשנות אמיתית שתגיע לכל האוכלוסייה, לא מספיק רק הון אנושי אלא עלינו לספק מרחב פעולה גמיש מבחינה רגולטורית. התפקיד שלנו בממשלה ושלי כשרה, הוא ליצור סביבת עבודה שתאפשר פיתרונות יצירתיים וצמיחה", הוסיפה השרה.

"הפרויקט הזה מעיד על החשיבות של שיתוף הפעולה בין העולם הממשלתי לשוק הפרטי ליצירת פתרונות עם פוטנציאל לשינוי חיי אזרחי ישראל. אפעל לקידום אזורי הפעלה גם בתחומים טכנולוגיים חדשניים שטרם נקבעו להם כללים רגולטורים", הוסיפה.

לסיום אמרה: "ישראל תמשיך להיות מובילה בתחום החדשנות והטכנולוגיה, באופן שישפיע על החיים של כולנו ויבטיח את מקומנו כמובילים טכנולוגיים גם בעתיד״.

אילו שרשראות אשת חיל תוכלו להעניק לאישה שלכם?
מבוכים לדרכונים: אין תורים להנפקה
אושר בוועדה: מספר הטלפון של 'מרכז הרעלים' יונגש על גבי אריזות
רפורמה בחקלאות? מחיר האבטיח זינק ל-14 שקלים לק"ג
אלו הגבינות שימכרו במחיר נמוך ב-22% עד 36%
שר התקשורת קבע: תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים
משרד הבריאות השהה את תו התקן של מפעל שטראוס
נדל"ן על הירח? בקרוב מאוד
חשש: בעקבות סימני הסלמונלה במוצרים - הריקול בשטראוס יורחב
איפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבסיסי" לפסח נחשפים