המדינה מבקשת: דחיה נוספת לפינוי חאן אל אחמר

אתמול (שני) הגישה המדינה בקשה לבג"ץ לדחיה נוספת של מתן התגובה לצו על תנאי בעניין פינוי חאן אל אחמר, בטענה כי לא ניתן להכריע בעניין בתקופת בחירות. רגבים:...

המדינה מבקשת: דחיה נוספת לפינוי חאן אל אחמר חאן אל חמר

אתמול (שני) הגישה המדינה בקשה לבג"ץ לדחיה נוספת של מתן התגובה לצו על תנאי בעניין פינוי חאן אל אחמר, בטענה כי לא ניתן להכריע בעניין בתקופת בחירות. רגבים: "החרפה מתגלגלת מממשלה לממשלה, הגיע הזמן לקחת אחריות"

בעוד שבוע, מגיע המועד בו נדרשת המדינה על פי צו בית המשפט להשיב מדוע אינה מקיימת את התחייבותה לפנות את המאחז הבדואי חאן אל אחמר, זאת לאחר דחיות חוזרות ונשנות בעתירה זו, השישית במספר, בעניין המאחז הבלתי הסמוך לכפר אדומים.

נזכיר, כי בדיון שהתקיים לפני כשנה עדכנה המדינה את בית המשפט כי חלה התקדמות משמעותית באשר לגיבוש מתווה מוסכם למימוש צווי ההריסה במתחם, אך נדרש פרק זמן נוסף בטרם יהיה ניתן לפעול למימוש הצווים וביקשה הארכה בת שישה חודשים עד לחודש מרץ. כאשר הגיע המועד, ביקשה המדינה דחיה נוספת ובית המשפט אישר את הבקשה, לא מבלי לציין "קרב היום שבו לא נוכל להשלים עם אי בירור העתירה ונדרש להכרעה ברורה."

משהגיע חודש יולי האחרון והמדינה שוב התמהמה במתן תשובתה, הוציא בית המשפט צו על תנאי המחייב אותה להשיב עד ה 11.9, בעוד שבוע ימים. והנה, הונחה על שולחן בית המשפט בקשה נוספת למתן הארכת זמן עד שתכונן הממשלה החדשה, בנימוק כי לא ניתן לגבש תצהיר חשוב, מורכב ורגיש מבלי שהדרג המדיני מגובש וכי לא ניתן לעשות זאת בתקופת בחירות.

מתנועת רגבים המובילה את העתירה נמסר: "לא יתכן שלפיד וגנץ שרוממות שלטון החוק בפיהם יזלזלו כך במערכת המשפט ובאמון הציבור. אין מחלוקת כי דין המאחז הבלתי חוקי להיהר כפי שנקבע בבג"ץ וכל עיכוב מוכיח כי לא שלטון החוק הוא שחשוב לממשלה אלא הכיסא. הגיע הזמן מזמן – להסיר את החרפה ולפנות את חאן אל אחמר."

פורום עוטף ירושלים הוסיפו "אנו קוראים למדינה לקיים את פסיקת בג"ץ ולפנות עוד השבוע את חאן אל אחמר. כל דחייה של הפינוי או ניסיון העתקה של המבנים בשטח היא פרס לטרור ולרשות הפלסטינית שמעודדת השתלטות בלתי חוקית על אדמות מדינה ועל כביש מספר 1 המוביל לירושלים, אסור לוותר על בירת ישראל ועל המשילות בסביבתם ובדרכים אליה".

מחבל שזרק בקת"ב על בית משפחה יהודית נתבע על ידם
כוחות הביטחון פעלו הלילה למעצר שבעה מבוקשים באוגדת יו"ש
מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו