סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

רקטה נוספת שוגרה מרצועת עזה לישראל • הנסיך פיליפ הובא למנוחות בטקס מצומצם בטירת ווינדזור • באיראן הודיעו כי נמצא חשוד מרכזי בפיצוץ בנתנז

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

מתיחות בדרום: רקטה נורתה לעבר ישראל
דובר צה"ל הודיע אתמול כי אזעקת צבע אדום הופעלה בכמה יישובים בעוטף עזה וכי רקטה נורתה משטח רצועת עזה לעבר ישראל. הרקטה נחתה, על פי הדיווחים, בשטח פתוח ולא הופעל יירוט משום שהירי לא סיכן מקומות יישוב. לא היו נפגעים בירי ולא נגרם נזק.
על פי הדיווח ב'ישראל היום', מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו במהלך הלילה מטרות טרור ברצועת עזה, בהן אתר לייצור אמצעי לחימה, מנהרת הברחת אמצעי לחימה ועמדה צבאית של ארגון חמאס ברצועה, בתגובה לשיגור רקטה לשטח ישראל במוצאי יום העצמאות.

הטלוויזיה האיראנית: זוהה חשוד מרכזי באירוע הפיצוץ במתקן הגרעיני בנתנז
הטלוויזיה הממלכתית באיראן הכריזה היום כי במסגרת חקירת אירוע הפיצוץ במתקן הגרעיני בנתנז, זוהה אדם שעל פי החשד עומד מאחורי החבלה.

על פי הודעת הטלוויזיה האיראנית, "רזה קרימי, מבצע החבלה, זוהה". עוד נאמר כי הוא נמלט מהרפובליקה האסלאמית כמה ימים לפני שאירע הפיצוץ במתקן הגרעיני. באיראן הוסיפו כי מתוכננים צעדים חוקיים וחיוניים כדי להביא להחזרתו למדינה ולמעצרו.

מתקן להעשרת אורניום באיראןאילוסטרציה

טרגדיה במסיבת יום העצמאות בגליל: צעיר קרס ומת
תושב קריית טבעון בן 28 הובא אמש למרכז הרפואי לגליל על ידי צוות מד"א כשהוא במצב קשה מאוד, ותוך כדי ניסיונות החייאה, לאחר שהשתתף בחגיגות יום העצמאות.

הצעיר הועבר לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ, כשהוא מורדם ומונשם, הצוות הרפואי בבית החולים לגליל בנהריה נלחם על חייו במשך שלוש שעות. למרות זאת, הרופאים נאלצו לקבוע את מותו לאחר שמערכות גופו קרסו.

לראשונה: שבעה מקרים של ווריאנט הקורונה ההודי התגלו בישראל
משרד הבריאות הודיע אתמול כי שבעה אזרחים ישראלים אובחנו כנדבקים בווריאנט ההודי של נגיף הקורונה, זאת לאחר ששבו לישראל מחו"ל.

ממשרד הבריאות נמסר כי המקרים זוהו באמצעות המערך הלאומי לריצוף גנומי. עוד נמסר כי עדיין אין מידע ברור ביחס לוריאנט והשלכותיו על מחוסנים ומחלימים. "משרד הבריאות חוזר ומדגיש את חשיבות הבידוד לשבים מחו"ל לישראל, במיוחד ממדינות בהן התחלואה בקורונה קשה", נכתב בהודעת המשרד.

מטחי כבוד ודקת דומיה: הנסיך פיליפ הובא למנוחות
הנסיך פיליפ, בעלה של המלכה אליזבת השנייה שהלך לעולמו בגיל 99 בסוף השבוע שעבר, נטמן היום (שבת) בטקס מצומצם בקפלת סנט ג'ורג' שבטירת ווינדזור, השוכנת ממערב ללונדון. הטקס עצמו לא כלל נאומים בהתאם לבקשתו של הנסיך, וגופתו הובלה על ידי קומנדקר לנד קרוזר צבאי, שהותאם במיוחד.

730 חיילים השתתפו בטקס בנוסף ל-30 בני משפחת המלוכה. האירוע כלל בין השאר דקת דומיה, ומטחי כבוד לזכרו.

גם הנסיך הארי, שעמד במרכז השידור הטלוויזיוני אצל אופרה ווינפרי שהימם את אנגליה, הצטרף למשפחתו בהלווייה, והוא צעד אחרי הארון עם אחיו וויליאם - כשהם מופרדים על ידי בן דודם פיטר פיליפס, בשל הריב ביניהם.

הנסיך פיליפאילוסטרציה
בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר