"עלול לגרום לדלקת הלב": אזהרה נוספת על גבי החיסון לקורונה

הסוכנות האירופאית לבטיחות התרופות מאששת את הקשר בין החיסון לקורונה ודלקת בשריר הלב ומחייבת לציין את הסיכונים על גבי החיסונים לקורונה

"עלול לגרום לדלקת הלב": אזהרה נוספת על גבי החיסון לקורונה אילוסטרציה

הסוכנות האירופאית לבטיחות התרופות מאששת את הקשר בין החיסון לקורונה ודלקת בשריר הלב.


בהודעה רשמית של ועדת הבטיחות בסוכנות התרופות האירופית נכתב כי: "הוועדה ממליצה לרשום את הדלקת בשריר לב ודלקת קרום הלב כתופעות לוואי חדשות במידע על המוצר עבור חיסונים אלו, יחד עם אזהרה להעלאת המודעות בקרב אנשי מקצוע בתחום הבריאות, ולאנשים הנוטלים חיסונים אלו".


לפי הנתונים המופיעים בהודעת ועדת הבטיחות נכתב כי בעקבות החיסון של חברת פייזר התגלו לפחות 145 אירועים של דלקות בשרירי הלב בנוסף ל-138 אירועים של דלקות בקרום הלב.


בנוסף, בחברת מודרנה דווחו 19 מקרים של דלקות בקרום הלב, נוסף על 19 המקרים של הדלקות בשרירי הלב. מתוכם, 5 אנשים לא שרדו לאחר הופעת תופעות הלוואי ונפטרו.


הסוכנות האירופאית הגיעה למסקנה כי הדלקות בלב התרחשו בעיקר בשבועיים הראשונים לאחר החיסון, כאשר מנת החיסון השנייה הגדילה את הסיכון לחלות בדלקת בשריר הלב וזאת אף אצל האנשים הצעירים: "הוועדה הגיעה למסקנה כי המקרים התרחשו בעיקר תוך 14 יום לאחר החיסון, לעתים קרובות יותר לאחר המנה השנייה ובגברים צעירים".


בנוסף, הסוכנות האירופאית לבטיחות ממליצה לפנות מיד לטיפול רפואי כאשר מופיעים סימפטומים של קוצר נשימה, פעימות לב חזקות שעשויות להיות לא סדירות וכאבים בחזה לאחר החיסון.

בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח