האוצר יתמרץ פרישה נרחבת של g5

שר האוצר אישר היום את תקנות הפחתת אגרות הסלולר לדור החמישי (G5) על מנת לתמרץ פרישה נרחבת

האוצר יתמרץ פרישה נרחבת של g5

הפחתת האגרות הזמנית, באישורו של שר האוצר, ישראל כ"ץ, צפויה לתמרץ פרישה נרחבת של הדור החמישי של תשתיות הסלולר ולהביא לקפיצת מדרגה שלהן.

ההפחתה מורכבת משני מהלכים משלימים: הפחתה קבועה של האגרות בתדרים הגבוהים והפחתה זמנית של כלל האגרות שתהיה תלויה בקצב הפרישה של החברות.

ל'בימה' נמסר כי באמצעות הפחתת האגרות בתחומי התדר מעל 2000 מגה הרץ יתאפשר שימוש בפסי תדר רבים בתחומים הגבוהים הייחודיים לדור החמישי שיגדילו את מהירות השימוש בצורה משמעותית.

פעולת ההפחתה נעשתה בהתאם למקובל בעולם וגובה האגרה יעמוד על כחמישית מהסכום הקבוע בתדרי 2100 ועל כ- 1/8 מגובה האגרה לתדרים בתחום ה-3.5 גיגה הרץ.

בנוסף, תעשה הפחתה זמנית של האגרות למשך 4 שנים שתותנה בהשקעה של החברות בתשתיות הסלולר. חברה שלא תשקיע בהתאם לתכנית הפריסה שלה תצטרך להחזיר את סכום ההנחה. החברות שכן ישקיעו יזכו בהנחה של 28% מתשלומי האגרה השנתית שלהן.

התקנות יובאו לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת בהקדם.

שר האוצר ישראל כ״ץ: "כחלק מהחשיבות שאני מייחס לתשתיות בכלל ולתשתיות טכנולוגיות בפרט כזרז להתפתחות כלכלית ולצמיחה, חתמתי היום על הפחתת אגרות הסלולר. זאת, כדי לתמרץ את הפרישה של רשת דור 5 בישראל. זוהי בשורה עצומה לקדמה הטכנולוגית של מדינת ישראל. התשתית המתקדמת של דור 5 היא הבסיס לשימושים חדשניים של תחבורה אוטונומית, רובוטיקה ורפואה מרחוק".

ישראל כ
שני "יזמי הייטק" מתחזים עקצו משקיעים בעשרות אלפי שקלים
ארונו של הפילנתרופ שלדון אדלסון הגיע לישראל
חברת הדירוג Fitch אישררה את דירוג האשראי של ישראל ברמת +A
ח״כ אבוטבול בביקור בארגון פעמונים
בעקבות משבר הקורונה: תכנית הצלה לעצמאים ובעלי העסקים
בצל ההגבלות על המשק: ארכה בדיווח למע"מ
נזקי הקורונה: מעל 5 מיליארד הפסד לכלכלה
נתוני שב''א: זינוק ברכישות אונליין
7 מיליארד ₪ עלות הנזק מהחמרת הסגר לשבועיים הבאים
עד כמה השפיעה הקורונה על החברות לביטוח אשראי?