בחור הישיבה הוכה בסטנדר על ידי בני מיעוטים, המשטרה סגרה את התיק

צעיר חרדי תלמיד ישיבה ברובע היהודי הותקף על ידי בני מיעוטים באמצעות חפצים כבדים, נפצע ואיבד את הכרתו. כשהגיש תלונה במשטרה נאמר לו שישנם עצורים, אולם לאח...

בחור הישיבה הוכה בסטנדר על ידי בני מיעוטים, המשטרה סגרה את התיק אילוסטרציה

צעיר חרדי תלמיד ישיבה ברובע היהודי הותקף על ידי בני מיעוטים באמצעות חפצים כבדים, נפצע ואיבד את הכרתו. כשהגיש תלונה במשטרה נאמר לו שישנם עצורים, אולם לאחרונה הופתע לגלות כי התיק נסגר. עו"ד חיים בלייכר מחוננו הגיש ערר "לא יתכן כי אירוע חמור שכזה ייסגר ללא לכידת המבצעים והעמדתם לדין".

י', תלמיד ישיבה חרדי הלומד בישיבה בעיר העתיקה בירושלים הותקף ע"י עשרות פורעים בני מיעוטים. הפורעים השליכו חפצים כבדים והיכו את י' קשות, וכשפונה לבית החולים הוא איבד את הכרתו. בעת שהגיש תלונה במשטרה נמסר לו כי ישנם עצורים בחשד לתקיפה, אולם למרבה הפתעתו גילה לאחרונה כי התיק נסגר.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את י' הגיש ערר על סגירת התיק. בערר תואר כי התקיפה אירעה לפני פחות מחצי שנה, בעת שי' למד באוהל מסודר שהוקם עקב מגבלות הקורונה. באמצע הלימוד נשמעו צעקות, וי' הבחין כי תלמידים רבים בורחים לכיוון בתי המשפחות הנמצאים מאחור, ובקבוצה של כ-20 בני מיעוטים הרודפים אחריהם.

"הפורעים השליכו חפצים כבדים, אופניים, בלוני גז, ברזלים – אותם זרקו לכל כיוון, והתיזו גז לעבר י' וחבריו", תואר בערר. י' ספג מכות קשות מהפורעים, והתמוטט על הרצפה כשהוא מעורפל הכרה וחסר אונים.

למרות זאת המשיכו הפורעים להכות את י' באכזריות בגבו באמצעות 'סטנדר', והיכו בראשו באמצעות חפצים שונים אשר גרמו לו לדימומים. משקפיו של י' נשברו וכן מכשיר הפלאפון שלו, ובגדיו נקרעו והושחטו כליל.

י' פונה לבית החולים הדסה הר הצופים, שם התעלף. לאחר יומיים הגיש י' תלונה במשטרה, ונאמר לו כי ישנם עצורים מהאירוע. עם זאת, במערכת נפגעי העבירה לא עודכנו המעצרים.

כאמור, לאחרונה הופתע י' לגלות כי תיק החקירה בגין התקיפה נסגר מחוסר ראיות. עו"ד חיים בלייכר המייצג את י' מטעם ארגון חוננו הגיש ערר, בו כתב "לא יתכן כי אירוע חמור שכזה ייסגר ללא לכידת המבצעים והעמדתם לדין. בידי המשטרה פרטים ושמות של חשודים אשר השתתפו בלינץ'".

עו"ד בלייכר ביקש לפתוח את התיק מחדש ולהעמיד לדין את התוקפים.

נתפסו הפורצים לנתב''ג
תיעוד מהירוטים בגוש דן אתמול • צפו
מטס סיום נגד מטרות הג׳יהאד בעזה • צפו
"ראיתי בעצים ילדים מתרוצצים - תבטל את התקיפה" • צפו
"אסור לחכות לסבב הבא. הכסף למיגון אשקלון חייב לעבור עוד היום"
הפסקת האש מחזיקה מעמד: כך נערכים לחזרה לשגרה
לאחר חודשיים: ביתם של המחבלים מהפיגוע באלעד נהרס • צפו
גול עצמי: השיגורים הכושלים של הג'יהאד בעזה • צפו
ביידן על הפסקת האש: "הדיווחים על האזרחים שנהרגו בעזה הם טרגדיה"
‏נס במגדל עוז: 2 מחבלים זוהו ונתפסו. במקום נמצאו 2 בקבוקי תבערה